Piątek, 2 Maj
Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony -

Reklama


Reklama

"Aktywne Szczytno" się aktywizuje, pomoże kołom gospodyń wiejskich


Koła gospodyń wiejskich chcą szkoleń z zakresu animacji zajęć z dziećmi, jest zapotrzebowanie na naukę pisania wniosków, a nawet stosowania RODO podczas realizacji projektów – informuje Paweł Krassowski ze stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Szkolenia dla organizacji to jedno z zadań przewidzianych do realizacji w ramach projektu "Aktywne Szczytno".


  • Data:

O tym, że na potrzeby projektu tworzona jest mapa potrzeb – już wspominaliśmy. Uwagi i pomysły na to, co można by zmienić i wprowadzić, by zadowolić mieszkańców, gromadzone były podczas wielu różnych wydarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu. - Na tym nie koniec, bo mamy już niemal gotową tę mapę w wersji interaktywnej, będzie dostępna w internecie – mówi Krassowski. - I za jej pośrednictwem można będzie nadal swoje uwagi i pomysły zgłaszać.

 

Stowarzyszenie przygotowuje się też do realizacji innego z przewidywanych w projekcie zadań. To szkolenia dla organizacji pozarządowych, a nawet grup nieformalnych.


Reklama

 

Reklama

- I tu prośba, by zgłaszać nam potrzeby w tym zakresie – apeluje szef stowarzyszenia. - Na przykład koła gospodyń wiejskich oczekują szkoleń w zakresie organizacji zajęć animacyjnych, warsztatów rękodzielniczych itp. To już wiemy. Często to zapotrzebowanie wynika ze specyfiki danej organizacji. Inne potrzeby będą miały KGW, a inne np. OSP. W każdym razie czekamy na zgłoszenia i propozycje tematów od bezpośrednio zainteresowanych, bo celem projektu (dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Lokalnych – przyp. H.B.) jest aktywizacja powiatowego trzeciego sektora. Dodam, że nasz projekt będzie realizowany aż do końca przyszłego roku, więc w tym czasie można naprawdę wiele szkoleń przeprowadzić.

 

Zadanie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.  



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama