Za nami warsztaty, w których udział wzięli uczniowie szkół średnich ze Szczytna. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Twoje Miasto - Twoja przyszłość - Twój wpływ!" i stanowiło część Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Głównym celem tej inicjatywy jest zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych w Unii Europejskiej oraz poprawa jakości życia mieszkańców.
Młodzi mieszkańcy Szczytna wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych pracowali nad planami i działaniami dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa oraz integracji lokalnej społeczności.
Warsztaty zorganizowane w ramach programu to efekt współpracy władz Powiatu, Miasta i Gminy Szczytno. To właśnie te trzy samorządy połączyły siły, aby dać młodym ludziom szansę na wyrażenie swoich opinii, pomysłów oraz aktywny udział w kształtowaniu przyszłości Szczytna. Młodzież miała okazję przedstawić swoje pomysły i sugestie dotyczące kluczowych obszarów, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo i integracja społeczna.
- Chcemy, żeby młodzi ludzie mieli wpływ na to, jak będzie wyglądało ich miasto – mówi przedstawiciel władz miejskich. – Ich głos jest niezwykle ważny, bo to oni będą w przyszłości korzystać z tego, co dzisiaj uda się osiągnąć.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję wymienić się pomysłami, porozmawiać o wyzwaniach, przed którymi stoi ich miasto, a także wspólnie z samorządowcami zaplanować konkretne działania mające na celu polepszenie jakości życia w Szczytnie. To nie tylko teoria – młodzież mogła zaproponować rozwiązania, które mogą realnie zmienić codzienność mieszkańców.
Warsztaty miały na celu również integrację młodych ludzi z lokalnymi liderami oraz zwiększenie ich zaangażowania w sprawy społeczne. Spotkanie było doskonałą okazją, aby pokazać, że samorządowcy słuchają i doceniają inicjatywy młodzieży, a współpraca międzypokoleniowa może być kluczem do sukcesu.
- To wspaniałe, że nasze pomysły mogą mieć realny wpływ na przyszłość miasta – mówi jeden z uczestników warsztatów. – Czujemy, że jesteśmy częścią tej zmiany i że nasze zdanie naprawdę się liczy.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48