Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

„Trzeźwy Poranek" w powiecie. Policja w akcji po świętach


Wtorek po świątecznym weekendzie rozpoczął się od policyjnej akcji „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze ze Szczytna od wczesnych godzin porannych kontrolują stan trzeźwości kierowców, przypominając o poważnych konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.Akcja "Trzeźwy Poranek" to inicjatywa szczycieńskiej policji, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego po świętach. W okresie, gdy wielu kierowców wraca do domów po rodzinnych spotkaniach, gdzie często spożywany jest alkohol, funkcjonariusze szczególnie zwracają uwagę na trzeźwość za kierownicą.


Reklama

 

Reklama

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, nawet w ilości nieprzekraczającej 0,5 promila, jest wykroczeniem, które może skutkować karą mandatu i punktami karnymi.

 

- Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, czyli po przekroczeniu 0,5 promila alkoholu we krwi, jest już przestępstwem i grozi znacznie poważniejszymi konsekwencjami, w tym nawet pozbawieniem wolności – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Decyzja o wsiadaniu za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna. Nie tylko naraża na ryzyko kierowcę, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy są przyczyną wielu tragicznych wypadków, które można byłoby uniknąć, gdyby nie ich lekkomyślność – podkreśla.

 

W ramach akcji "Trzeźwy Poranek", policjanci nie tylko kontrolują stan trzeźwości kierowców, ale również prowadzą działania edukacyjne. Celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat konsekwencji prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz promowanie postaw prospołecznych i odpowiedzialnych.

 

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą oraz o rozważne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji. Pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze może mieć wpływ nie tylko na nasze życie, ale również na życie innych osób - dodaje rzecznik szczycieńskiej policji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama