Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Kandydaci do nieistniejącej rady (zdjęcia)


Kampania wyborcza w Szczytnie nabiera rozpędu, co widać głównie na wszelkiej maści płotach. Moje prywatne oczy kalają jednak banery informujące o tym, że dany kandydat czy kandydatka pragnie być członkiem gremium, którego po prostu... nie ma. W Szczytnie bowiem jest RADA MIEJSKA, a spora liczba żądnych władzy pcha się do Rady Miasta. Różnica niby niewielka, ale skoro „Rada Miejska” to oficjalna, urzędowa nazwa samorządowego organu, to wypada ją stosować, szczególnie przez tych, dla których ma się ona stać „domem” przez kolejne pięć lat.


  • Data:

W używaniu nieprawidłowej nazwy celuje szczególnie jeden komitet, którego banery obarczone są pewną zaletą: mają jednakową szatę graficzną, co może działać pozytywnie na zmysł wzroku wyborców, ale na ich zmysł samorządowej wiedzy na pewno nie.

 

Z treści tej wyborczej propagandy wynika, że nawet osoby długo (niewykluczone, że za długo) już w ratuszu zasiedziałe też nadal chcą zasiadać w Radzie Miasta, a nie w Radzie Miejskiej. Gdyby nie dopisek, że chodzi o Szczytno, można by mieć wątpliwości, czego ci kandydaci tak naprawdę chcą.


Reklama

 

Domyślam się, że spora liczba mieszkańców oficjalne nazewnictwo organów ma w... „głębokim poważaniu”, szczególnie że zadowolenie z działalności tego gremium z zasady wielkie nie jest, a nierzadko poszczególni członkowie owego organu obdarzani są mało przyzwoitym mianem... narządu.

 

Ale...

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy właścicielem jakiejś firmy (niezależnie od jej wielkości) i rozmawiamy z kandydatem do pracy. Stwierdza on, że bardzo, ale to bardzo chce pracować w YYY, da z siebie wszystko, będzie aktywny, kreatywny itp., itd. A my już tego słuchać nie chcemy, bo nasza firma nazywa się XXX i jeśli kandydat nawet tego nie wie, to całą resztę: obietnice i deklaracje, można między bajki włożyć.

Reklama

 Komentarze do artykułu

doczytaj

(rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1999 r. Dz. U. Nr 112, póz. 1319 ze zm), w załączniku dotyczącym wzorów pieczęci nagłówkowych i podpisowych sugeruje się, aby w odniesieniu do gmin wiejskich używać zwrotów rada gminy - urząd gminy, w gminach miejsko-wiejskich rada miejska - urząd miejski, w gminach miejskich rada miasta - urząd miasta.

Grześ Szczytno

Wszystko wszystkim ale tym od kłamcy oszusta Tuska dziękujemy tu jest ???????? szczytnowiacy

do Smutny

A siostra w urzędzie pracuje na kierowniczym stołku, można się ustawić ?

smutny

Większość to słupy, całe rodziny kandydują, np. Furczak, jego matka, szwagier, konkubina, ciekawe czy Ochman to też rodzina. Naprawdę żałosne. Ciekawe czy to najlepsi kandydaci czy ... najbliżsi?

Marek

Zmieńmy ich wszystkich.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama