Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Basen i nowoczesna szkoła powstaną w Kamionku


Nowoczesna szkoła z basenem, halą sportową, boiskami... powstanie w Kamionku. Początkowo obiekt miał stanąć przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie. - Nie udało nam się jednak porozumieć z właścicielem gruntu, firmą Novum, stąd zmiana naszej decyzji o lokalizacji tej inwestycji – wyjaśnia wójt Sławomir Wojciechowski. - Szkołę i basen na pewno wybudujemy, bo jest taka potrzeba - dodaje. Koszt inwestycji jest imponujący, bo szacuje się, że będzie to kwota 40 mln zł.Taki obiekt może zagrozić miejskiej oświacie, bo wójt zakłada, że z usług placówki w Szczytnie mają korzystać głównie uczniowie z terenu gminy wiejskiej Szczytno, którzy w tej chwili korzystają z miejskich szkół.

 

- W tej chwili to około 550 dzieci – wylicza wójt Wojciechowski. - Ucieka nam rocznie około 4 mln subwencji oraz 750 tys. zł, które dopłacamy, aby nasi uczniowie mogli do tych szkół chodzić.

 

Gdy szkoła w Kamionku powstanie, budżet miasta zubożeje o około 5 mln zł.

 

Szkoła wielofunkcyjna

 

Gmina Szczytno ma już koncepcję architektoniczną nowej szkoły. Obiekt ma zając niemal 2 hektary grunty, tuż przy boisku Orlik. Pływalnia, 30 sal lekcyjnych, hala sportowa, boiska sportowe, bieżnie, stołówka, zaplecze, biblioteka, świetlica, parkingi, plac zabaw...

 

- wszystko jest już zaplanowane. - Obiekt ma być nowoczesny i funkcjonalny – mówi wójt Wojciechowski. - To nasz główny warunek. Doskonale będzie się nadawał do utworzenia na przykład klas sportowych. Staramy się pobudować obiekt, który nie będzie nas ograniczał i stanie się atrakcyjny dla uczniów i ich rodziców.

 

Decyzje w rękach KOWR i mieszkańców

 

Gmina przygotowuje się do pozyskania gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.


Reklama

 

- Pierwszym krokiem była koncepcja, bo na jej podstawie możemy starać się o warunki zabudowy, a potem wnioskować do KOWR o przekazanie trenu – wyjaśnia wójt Wojciechowski. - To pierwszy krok naszej inwestycji, ale bardzo ważny. Decyzja o budowie szkoły zapadła w naszych głowach i na pewno będziemy realizowali ten pomysł. Potrzebujemy jednak terenu, a ten w Kamionku nadaje się do tego idealnie.

 

Po otrzymaniu gruntów gmina zamierza przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami. - Pokażemy im, jakie mamy plany i co chcemy budować – mówi wójt. - Zapytamy oczywiście też i o to, czy poślą tam swoje dzieci. Ale o chętnych się nie martwię, bo Kamionek, Szczycionek, Lipowe Góry bardzo się rozwijają. Poza tym już słyszę głosy, że jak będzie basen to i miejskie dzieci będą chciały przyjść do naszej szkoły.

 

Gmina zakłada, że w każdym roczniku powstaną 3 oddziały. Klasy maja liczyć po 20-22 uczniów. Powierzchnia użytkowa budynku samej szkoły to aż 3500 m2. Szkoła miałaby pomieścić ok. 600 uczniów. Szacuje się, że inwestycja ma kosztować około 40 mln zł. Oddanie placówki do użytku planuje się już na 2024 rok.

 

Czy miasto obroni swoje szkoły?

 

Czy nie lepiej połączyć siły i zbudować basen i rozbudować istniejącą szkołę w Szczytnie? Takie pytania padają głównie ze strony miejskich radnych.

 

- Jest to też jakaś droga, ale jak na razie nie widzę, aby ktokolwiek ze strony miasta chciał z nami na ten temat rozmawiać – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Mimo że wielokrotnie mówiłem to publicznie, że jestem na takie rozmowy otwarty. Dłużej nie mogliśmy czekać, dlatego idziemy własną drogą. Muszę dbać o mieszkańców gminy. Choć wciąż nie przekreślam wspólnej inwestycji – dodaje. - Z samego gadania nic nie wynika. My wolimy działać. I to robimy.

Reklama

 

- Będę starał się doprowadzić do spotkania grupy radnych z panem wójtem Wojciechowskim – komentuje Zbigniew Orzoł, szef komisji oświaty w radzie miejskiej. - Wydaje mi się, że jest to doskonała okazja, aby taką inwestycję zrealizować wspólnie na terenie Szczytna. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, dobudowa basenu i kilku boisk przysporzyłaby o wiele więcej korzyści i miastu, i gminie, niż taki obiekt w Kamionku. A przy okazji byłoby nieco taniej, bo koszty można byłoby podzielić na dwa, a może i na trzy samorządy, gdyby udało się wciągnąć w to też na przykład Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

 

Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna na razie nie chciał komentować oświatowych planów gminy Szczytno.

 

 

 

fot. W piątek do Urzędu Gminy Szczytno dotarła wstępna koncepcja budowy szkoły z basenem w KamionkuKomentarze do artykułu

dr

Jakieś tam szkoły, baseny wymyślają. Stanowiska wędkarskie, hamakowiska, strefa wypoczynku na Placu Juranda- to jest to, właściwe inwestycje oczekiwane przez mieszkańców. A kosmodrom tez będzie jak wybierzemy Pana Burmistrza na drugą kadencję. Kosmodrom idealnie wpisuje się w wizję rozwoju naszego miasta.

Młody

Panie Burmistrzu Mańkowski tak, Pan kpił z tego pomysłu, cyt. Szybciej wybuduję kosmodrom niż wójt szkołę. Czy to nie te słowa Pan wypowiadał. Więc czekamy na czyny z Pana strony.

Godlewski Sławomir

Myślę,że koncepcja P. Wòjta WOJCIECHOWSKIEGO o samodzielnej budowie szkoły jest traina.Należy pamiętać co było z wodociągiem .

Moeszkaniec

Rewelacyjny pomysł. W kamionku i przyległych wsiach jest bardzo wiele dzieci w wieku szkolnym które chętnie z tej szkoły skorzystają. Pewnie skorzystają też dzieci ze Szczytna gdyż komunikacja miejska w tym kierunku i jest bardzo dobrze zorganizowana. A naprawdę skończy jak dobrze trafiona inwestycja w centrum miasta dom handlowy Mazur.

Daniel

A gdzie basen dla mieszkańców do cholery ile można zostawiać pieniędzy w innych miastach gdzie trzeba ciągle jeździć żeby się zrelaksować to już jest chore

Hmmm

I spokój w Kamionku się skończy....

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama