Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Znana pisarka została dyrektorem biblioteki w Szczytnie


Adrianna Trzepiota wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie. Zastąpi na tym stanowisku Jadwigę Pijanowską, która odchodzi na emeryturę. Adrianna Trzpiota to mieszkanka Szczytna, znana pisarka, autorka między innymi takich książek, jak: „Zwilczona”, „Zimowa Jutrzenka”, „Amulet Jaśminy”, czy „Sekretna zima Jaśminy”.


  • Data:

Konkurs został rozstrzygnięty w środę, 25 stycznia. Pani Adrianna biblioteką zacznie kierować najprawdopodobniej od lutego. Zadowolenia z nowej dyrektor nie kryje burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Chyba lepszego dyrektora nie mogliśmy sobie wymarzyć – mówi. - To inteligentna, młoda osoba, doskonale znająca się na książkach. Mająca mnóstwo pomysłów, jak rozwinąć naszą bibliotekę. Dodatkowym atutem pani Adrianna jest to, że jest rozpoznawalną pisarką, co ma ważny aspekt promocyjny dla samej biblioteki, jak i naszego miasta.

 

Adrianna Trzpiota była jedyną kandydatką ubiegająca się o to stanowisko. Nowa dyrektor urodziła się 36 lat temu w Szczytnie. Tu kończyła szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.


Reklama

 

Przez ostatnie 12 lat mieszkała w Warszawie, ale w grudniu 2021 roku zdecydowała się przenieść do Szczytna.

 

- Życie – śmieje się. - Spakowałam siedem kotów, wzięła ze sobą córkę i jestem (śmiech). Moja ostatnia praca to Sąd Rejonowy w Szczytnie, Wydział Ksiąg Wieczystych. Pewnie się zdziwią, gdy dowiedzą się o mojej decyzji zmiany pracy.

 

Nowa dyrektor ma mnóstwo pomysłów na ożywienie biblioteki.

 

- W pierwszej kolejności remont, już wiem skąd pozyskać na to fundusze, budowa oranżerii, kawiarenki, być może zaadaptować strych na pokoje gościnne... - mówi. - Pomysłów mam naprawdę mnóstwo i bardzo cieszę się na tę pracę.

Reklama

 

W kolejnym numerze przedstawimy szerzej sylwetkę nowej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama