Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Wystawa dla dobroczyńców i dobrodziejów (zdjęcia)


Za nami doroczne „Spotkanie z Darczyńcami i Dobrodziejami Muzeum Mazurskiego w Szczytnie”. Był to też jednocześnie wernisaż wystawy pt. „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.Po otwarciu wystawy nastąpiło podsumowanie działalności muzeum w mijającym 2019 roku oraz wręczenie podziękowań osobom i instytucjom wspierającym szczycieńskie muzeum. Dobrodzieje muzeum to instytucje i osoby, które w najróżniejszy sposób wspierają funkcjonowanie placówki, natomiast darczyńcy przekazują do muzeum różne pamiątkowe przedmioty, powiększają muzealne zasoby.

 

Spośród darów otrzymanych w tym roku, szczególnie cenne są kroniki szkolne i klasowe przekazane przez Gminę Miejską Szczytno, pochodzące z nieistniejącej Szkoły Podstawowej nr 4, im. Marii Konopnickiej w Szczytnie.


Reklama

 

Spotkanie zakończył koncert Cezarego Makiewicza, który zaprezentował m.in. swój autorski repertuar, w tym nowo opracowane pieśni warmińskie.

 

Wystawa czynna do maja 2020 roku – serdecznie zapraszamy.

 

Dobrodzieje Muzeum Mazurskiego w Szczytnie w 2019 roku:

 

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński

Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno

Witold Olbryś, Prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego

Reklama

Andrzej Pleskot, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szczytnie

Stefan Januszczyk, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Szczytnie

Witold Czujak, Studia "Foto-Czujak"

Roman Groszyk

Zespół Mazury

Zespół Wystek

Zespół Krys

Zespół Nadzieja

 

 

Darczyńcy Muzeum Mazurskiego w Szczytnie w 2019 roku:

 

Gmina Miejska Szczytno

Robert Arbatowski

Andrzej GrabowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama