Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Wspaniały występ SKKK w Józefowie


W ubiegłotygodniowy weekend w Józefowie odbyła się 23 edycja Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Były to kolejne zawody, na których zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pokazali, że są w wyśmienitej formie.Na starcie stanęło 470 zawodników z 40 klubów: z Łotwy, Węgier, Ukrainy oraz Polski. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji „świeżaków”, czyli potocznie osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w Kyokushin Karate. Młodszą grupę SKKK reprezentowało czworo nowicjuszy, a troje z nich zakończyło swoją rywalizację na podium. Wspaniale spisał się Aleksander Gugnacki, który bezkonkurencyjnie wygrał swoją kategorię. Na trzecim stopniu podium zameldowała się Emilia Górska, a w kategorii junior swój pierwszy złoty medal zdobył Stanisław Głąbowski.


Reklama

 

 

- Olek musiał stoczyć, aż trzy walki, żeby cieszyć się ze zwycięstwa, a to, w jakim stylu je wygrywał, napawa ogromnym optymizmem. Myślę, że mamy kolejne pokolenie zawodników z ogromnym potencjałem - cieszy się shihan Piotr Zembrzuski.

Grupę bardziej doświadczonych tworzyło pięcioro karateków. Bezapelacyjnie najlepiej wypadła Natalia Hajn, która wszystkie walki zakończyła nokautem. Największą niespodzianką szczycieńskiej kadry było zdobycie pierwszego miejsca w Kata (technice) przez Mikołaja Barańskiego.

- Mikołaj to typowy zawodnik kumite (walki), już sama chęć wystartowania w konkurencji Kata bardzo mnie zaskoczyła – komentuje Zembrzuski. – Zdobycie pierwszego miejsca zaskoczyło wszystkich, a chyba najbardziej jego samego.

Reklama

Mikołaj Barański wystartował również w Kumite, w którym po przegranym finale przeciwko brązowym medaliście mistrzostw Europy WKB – łotwianinowi - zajął drugie miejsce.

- Pozostali reprezentanci: Łucja Dragun, Martyna Wiśniewka, Olaf Czauderna, Grzegorz Hajn, tym razem do domu wrócili bez medali, ale za to z dużym bagażem doświadczeń – dodaje.

 

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

Reklama