Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Wakacje pełne atrakcji w Świętajnie!


Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie przygotował bogaty program wakacyjnych wydarzeń, które z pewnością umilą czas zarówno mieszkańcom, jak i gościom gminy. W kalendarzu imprez nie zabraknie rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od czerwca do sierpnia, każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co czeka na Ciebie w Świętajnie tego lata!Wydarzenia rozpoczynamy już 17 czerwca, kiedy to w świetlicy wiejskiej w Spychowie odbędzie się Teatr Przy Stoliku. Tego samego tygodnia, od 22 do 23 czerwca, na boisku przy SP w Świętajnie zagości Festiwal Dmuchańców z Potańcówką – idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

 

23 czerwca zapraszamy miłośników szachów na IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Świętajno "Memoriał Dariusza Zarzyńskiego", który odbędzie się w sali gimnastycznej przy SP w Świętajnie.

 

Czerwiec zakończymy Festynem Wiejskim w Jerutkach 29 czerwca – to doskonała okazja do integracji mieszkańców i wspólnego świętowania.

 

Lipcowe pikniki i zawody sportowe

Lipiec rozpocznie się Piknikiem Sołeckim w Kolonii 6 lipca, organizowanym przez sołtysa wsi Kolonia oraz Radę Sołecką. Tydzień później, 13 lipca, zobaczymy Powrót Juranda do Spychowa, zorganizowany przez Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo".


Reklama

 

20 lipca na boisku przy plaży w Pasutach odbędą się XVIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Piłce Plażowej. Na zakończenie miesiąca, 27 lipca, zapraszamy na Biesiadę Myśliwską z Ekowspólnotą "Dzik kontra Świnia", która odbędzie się na boisku przy SP w Świętajnie.

 

Sierpniowe festyny i kino pod chmurką

Sierpień przyniesie kolejne atrakcje. 3 sierpnia spotkamy się na Pikniku Sołeckim w Jerutkach, a 10 sierpnia w Pasutach odbędzie się Promocja Turystyczna Gminy Świętajno.

 

Świętajno zorganizuje również kilka wydarzeń pod chmurką. 15 sierpnia w parku w Świętajnie odbędzie się festyn "My Rodzinę Fajną Mamy", a wieczorem seans Kina Pod Chmurką. Kolejne projekcje zaplanowano na 16 i 17 sierpnia w różnych lokalizacjach gminy.

 

Reklama

Na zakończenie wakacji, 25 sierpnia, odbędzie się 7. Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzia – wydarzenie, które przyciąga biegaczy z całego regionu.

 

Nie przegap!

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie zaprasza wszystkich do wspólnego spędzenia wakacji pełnych atrakcji. To idealna okazja, by aktywnie i wesoło spędzić lato w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Więcej informacji na temat wydarzeń można uzyskać w siedzibie GOK w Świętajnie przy ul. Młodzieżowej 2, telefonicznie pod numerem 508-445-116.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama