Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Uczniowie „dwójki” zakręcili internetem (zdjęcia, wideo)


Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie podbijają internet. Taniec Jerusalema w ich wykonaniu tylko na stronie internetowej „Tygodnika Szczytno” obejrzało 2 mln 987 tys. 635 osób. Wideo ma ponad 40 tysięcy polubień. - Szok – mówi Katarzyna Ulatowska, dyrektor placówki. - Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu naszego przedsięwzięcia. Cel był zupełnie inny. Ale i ta oglądalność też nas cieszy.Pokaz tańca Jerusalema na Placu Juranda podbija sieć, jest pani zadowolona z takiej oglądalności?

 

Owszem, ale cel naszego przedsięwzięcia był inny.

 

Jaki?

 

Integracja uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, administracji. Pandemia i zajęcia online dały nam się wszystkim w kość. Z ankiety, którą przeprowadziliśmy wynikało, że nasi uczniowie bardzo bali się powrotu do szkoły. Obawiali się tego, że źle wyglądają, że będą się wstydzić, że będą od razu pytani... Takich obaw było mnóstwo dlatego postanowiliśmy ułatwić im powrót. Taniec Jerusalema miał być metodą na integrację. Jedną z licznych.

 

Kiedy uczyliście się tańczyć?

 

Nauczyciele już od marca, bo początkowo to my mieliśmy zatańczyć uczniom, ale potem zrodził się pomysł, że może wciągniemy w to też i ich. Oczywiście wszystko było dobrowolne. Najpierw nasi uczniowie ćwiczyli taniec online na lekcjach wychowania fizycznego. Po powrocie do stacjonarnej nauki małymi grupkami ćwiczyliśmy na korytarzu na każdej dużej przerwie. Uczniowie dopytywali się, czy będzie tańczyć dyrekcja. Było to dla nich ważne. Tańczyliśmy z nimi. Grupa rosła. Gdy było nas już około 50 osób, przenieśliśmy się na szkolne boisko.


Reklama

 

Jak to się stało, że zatańczyliście na Placu Juranda?

 

Dostaliśmy zaproszenie od pana burmistrza. Mieliśmy początkowo tańczyć na dziedzińcu. Ale okazało się, że jest już nas ponad 300 osób. Dziedziniec mógłby być za mały, dlatego padło na Plac Juranda.

 

Integracja się udała?

 

Bardzo. Uczniowie się otworzyli, znowu tworzą społeczność. Była to na tyle fajna inicjatywa, że zainteresowała się nami nawet TVP3 Olsztyn. To jeszcze bardziej podziałało i na uczniów i na nauczycieli. Dostrzegliśmy, że w grupie jest siła, że mamy siebie nawzajem.

 

Dlaczego akurat wybraliście taniec Jerusalema?

 

Bo jest popularny i bardzo modny.

 

Teraz może trochę poważniej. Pandemia mocno odbiła się na szkole?

Reklama

 

Niestety tak. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie oraz ich rodzice mają mnóstwo obaw i potrzeb. Między innymi dlatego wydłużyliśmy godziny pracy naszych psychologów oraz pedagogów. Każdy przypadek jest bardzo indywidualny, dlatego nie chciałabym mówić o szczegółach. Ale działamy i staramy się pomóc każdej potrzebującej osobie, aby po wakacjach wrócić do pełnej normalności. Czas pandemii i nauki online nie był dobry dla nikogo. Mam nadzieję, że wrzesień będzie normalny.

 

Film można obejrzeć tu:

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama