Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Uczniowie SP nr 3 stworzyli kolorowe rabaty z bratkami


W Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie tradycją stało się sadzenie kwiatów przez uczniów klas drugich. W tym roku młodzi ogrodnicy założyli rabaty z bratkami, tworząc barwne kompozycje przed budynkiem szkoły.Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć edukacyjnych, podczas których uczniowie poznali podstawowe zasady ogrodnictwa. Dzieci dowiedziały się, jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin, jak ważne jest odpowiednie podlewanie oraz jak chronić rośliny przed szkodnikami.

 

Założeniem przedsięwzięcia było nie tylko nauczanie o roślinach, ale również rozwijanie umiejętności pracy w grupach oraz odpowiedzialności. Drugoklasiści zobowiązali się do codziennej pielęgnacji rabat, co pozwoli im obserwować efekty swojej pracy i nauczyć się systematyczności.


Reklama

 

Reklama

Z wielkim zaangażowaniem dzieci posadziły bratki, tworząc piękne, wielobarwne kompozycje, które będą zdobić teren szkoły przez najbliższe miesiące.

 

- To wspaniałe doświadczenie dla naszych uczniów – mówi jedna z nauczycielek. - Praca na świeżym powietrzu i możliwość obserwowania, jak rośliny rosną, to wartościowa lekcja dla każdego dziecka.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama