Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Tajny poligon reaktywowany


O tym, że wojskowe władze zamierzają reaktywować poligon Muszaki jakiś czas temu pisaliśmy. Wtedy były to plany – teraz fakt. Chyba.


  • Data:

- Wojsko z zasady nie informuje o swoich zamiarach czy decyzjach – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Otrzymaliśmy jednak deklarację od logistyki wojskowej w Olsztynie (cokolwiek to jest – przyp. H.B.), dotyczącą podatku od nieruchomości. Na tej podstawie wnioskuję, że wojsko zawarło umowę dzierżawy terenu z Lasami państwowymi. W ramach wspomnianego podatku będzie gminie płacić około 100 tysięcy złotych.


Reklama

 

Reaktywowany poligon wojskowy obejmuje nie tylko tereny położone w gminie Wielbark, ale także w gminach Jedwabno czy Janowo (pow. nidzicki). Czy, kiedy i co się tam będzie działo – oczywiście – stanowi wielką tajemnicę. Wiadomo jedynie, że poligon został utworzony, ale na znacznie mniejszym obszarze niż miało to miejsce przed dziesiątkami lat.

ReklamaKomentarze do artykułu

natan

juz nie jest \"tajny\". co za amartoszczyzna. jeeszcze niech go oznakują na googlach.

Pan.M

Super ... Przez dziesiątki lat budynki gniły a teraz gdy to się nadaje do zburzenia to się za to biorą . . Ekstra pomysł na marnowanie pieniędzy podatnika ...

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama