Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

"Szóstka" ma dwie złote drużyny piłkarek nożnych (zdjęcia)


Dziewczęce reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie wygrały Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt oraz Igrzyska Dzieci.Najpierw w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały uczennice z klas 7 i 8, a następnie w ramach Igrzysk Dzieci - uczennice urodzone w roku 2011 i młodsze. W obu przypadkach reprezentacje poprowadził Maciej Bukowiecki. Zarówno w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, jak i w Igrzyskach Dzieci drużyny „szóstki” były najlepsze i zdobyły tytuły Mistrzyń Powiatu!

 

 

Wśród klas 7-8 nasz zespół rozegrał dwa ciężkie mecze, pokonując najpierw gospodynie - SP Wielbark 2:1, a następnie SP Lipowiec w stosunku 2:0!

 

W skład złotej drużyny weszły: Lesia Orel (5OP), Julia Krasowska (7A), Natalia Grabowska, Aleksandra Jankowska, Sandra Górska, Malwina Patoleta, Wiktoria Szpakowska, Kornelia Erwin i Gabriela Jurczak (wszystkie 7B). Warto zaznaczyć, że jako jedyna szkoła mieliśmy skład w pełni złożony tylko z 7 klas, więc w przyszłym roku wszystkie będą mogły grać ponownie!


Reklama

 

30 października natomiast rozegrane zostały Igrzyska Dzieci, także w szkole w Wielbarku. W tym turnieju dziewczyny z „szóstki” rozegrały aż 4 mecze, wygrywając wszystkie. Zaczęły od zwycięstwa 5:0 z SP Świętajno, następnie 3:0 SP Lipowiec, w najważniejszym meczu pokonały gospodynie - SP Wielbark 5:0. W finale pokonały SP Łatana Wielka 2:0.

 

Reprezentantki „szóstki” zdobyły komplet punktów i z bilansem bramek 15:0 wygrały zawody.

 

W skład złotej drużyny weszły: Zuzanna Skorupska i Zuzanna Kurpiewska (5C), Diana Kuleniuk (5B), Klara Rzepecka i Maja Wielgosz (6A), Wiktoria Zawrotna i Michalina Siedor (6B), Julia Breńtek, Martyna Banat, Nikola Rykowska i Karolina Dutchyn (6D) oraz Julia Krasowska (7A, rocznik 2011).

Reklama

Dzięki zwycięstwom w Mistrzostwach Powiatu obydwie drużyny awansowały do Mistrzostw Rejonu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama