Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy policjanci podsumowali miniony weekend


Brak prawa jazdy, jazda na „podwójnym gazie", kolizje czy przekroczenia prędkości - to wykroczenia i przestępstwa, jakie ujawnili policjanci szczycieńskiej "drogówki" w ciągu ostatnich kilku dni. - Wobec kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, i tym samym powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie będzie żadnej taryfy ulgowej — przestrzegają szczycieńscy mundurowi.W czwartek, 13 kwietnia około godziny 15:30 na ulicy Polskiej w Szczytnie doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca Audi, 28-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, skręcając w lewo uderzyła w nadjeżdżającą Scanię. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń, a na 28-latkę funkcjonariusze nałożyli mandat karny.


Do kolejnej kolizji na tej samej ulicy doszło w piątek, 14 kwietnia, około 17:00. Tym razem doszło do zderzenia motoroweru i osobówki.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motorowerem Barton, 69-letni mieszkaniec Szczytna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył Opla, którym kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawca ukrany został mandatem karnym - relacjonuje rzecznik szczycieńskiej policji, sierżant Agata Stefaniak.


Sobotnią służbę policjanci szczycieńskiej drogówki rozpoczęli od kontroli drogowej na ulicy Szczycieńskiej w Dźwierzutach. Za kierownicą Toyoty siedział 46-letni mieszkaniec Szczytna. Po zweryfikowaniu danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. 


Reklama

 

W niedzielę, 16 kwietnia około godziny 4:30 policjanci z posterunku w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej Audi, za którego kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że 56-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawę mężczyzny mundurowi skierowali do sądu. Odpowie on za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

Tego samego dnia około godziny 12:00 na ulicy Polnej Świętajnie policjanci szczycieńskiej „drogówki” kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy w obszarze zabudowanym. To tu w ręce mundurowych trafiła rekordzistka, 44-letnia mieszkanka woj. pomorskiego, która na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h, pędziła 109 km/h. Funkcjonariusze natychmiast przerwali kobiecie brawurową jazdę. Zatrzymali jej prawo jazdy, a sprawę przekazali do sądu. 

Reklama

 

W poniedziałek (17.04.br.) około trzeciej w nocy, na ulicy Chodkiewicza w Wielbarku policjanci zauważyli Audi, które na widok radiowozu gwałtownie skręciło i zatrzymało się na poboczu. Za kierownicą auta siedział 22-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. W pojeździe znajdowała się również dwójka pasażerów. Wątpliwości mundurowych rozwiał policyjny alkomat, który po przebadaniu kierowcy wykazał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

IP KPP SZCZYTNOKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama