Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Sygnał Czytelnika: Młodzi kierowcy nie mają litości! Czytelnik alarmuje: dojdzie do tragedii!


Młodzi kierowcy nie mają litości. Serwują mieszkańcom nocny hałas, pisk opon i głośny warkot silnika! Mieszkańcy terenów przy Galerii Arkadia w Szczytnie mają dość. Proszą naszą redakcję o interwencję. - To, co się wydarzyło we wtorek na ulicy Odrodzenia w Szczytnie, jest właśnie efektem beztroski tych młodych kierowców, którzy zjeżdżają się niemal każdej nocy na parking galerii i szaleją – mówi nam Czytelnik. - W końcu, jeśli policja nie zrobi z tym porządku, dojdzie do podobnej tragedii, jak na ulicy Władysława IV – ostrzega.Mieszkańcy Szczytna skarżą się na młodych kierowców, którzy w centrum miasta, szczególnie przy Galerii Arkadia i Placu Juranda nocami jeżdżą samochodami.

 

- Od ronda przy Lidlu, w stronę torów robią sobie regularne wyścigi – mówi nasz Czytelnik. - Przyśpieszają do szaleńczej prędkości, strzelają tłumikami... Pisk opon, klaksony to nasza codzienność – mówi poirytowany. - Ostatnio byłem świadkiem, jak młody kierowca w swoim podrasowanym bmw mknął ulicą Łomżyńską i strzelał tłumikiem tuż przy schronisku dla zwierząt. Co chwila nawracał i robił to samo. Te biedne psy wyły, szczekały. A on miał ubaw. Jakieś szaleństwo. Może dzięki waszej publikacji sprawą na poważnie zajmą się policjanci.

 

 

Historia z młodymi „rajdowcami” powtarza się, gdyż w ubiegłych latach problem był nagminny, ale częste policyjne patrole spowodowały, że zmotoryzowana młodzież zniknęła z centrum miasta.


Reklama

 

Reklama

W tym roku problem powrócił i wielu mieszkańców prosi, aby w newralgicznych punktach miasta zwiększyć patrole policji, czy straży miejskiej. Młodzież spędza noce i weekendy na parkingu Galerii Arkadia. Parkują tam. By co jakiś czas ruszyć na przejażdżkę i zaprezentować ryk silnika. Jazda jest ostra i niebezpieczna. Mieszkańcy liczą, że policja znów będzie częściej patrolować ten teren i nie pozwoli na popisy młodych kierowców na miejskich ulicach.

 

- Policjanci ze szczycieńskiej komendy nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników dróg – zapewnia sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Reagują na wszelkie naruszenia oraz wyciągają konsekwencje wobec ich sprawców. Codziennie, szczególnie w godzinach wieczornych, na ulice miasta kierowane są patrole, które mają za zadanie zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Tylko w styczniu 2023 roku funkcjonariusze zatrzymali 112 dowodów rejestracyjnych, w tym 82 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. Dziękuję za ten sygnał czytelnika – dodaje. - Sprawę znamy i staramy się wyeliminować z ruchu takich kierowców. Jesteśmy też po rozmowach z zarządcą parkingu przy Galerii Arkadia, bo jest to teren prywatny.

 

Policjanci zapowiadają też, że w tej okolicy będą kontrolowali prędkość kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Wykorzystywany ma być również sonometr, czyli przyrząd służący do badania hałasu układów wydechowych. Na osoby łamiące przepisy nakładane były mandaty karne.Komentarze do artykułu

Kup sobie \"Rachunek sumienia dla dorosłych!!!

Znęcanie się nad zwierzętami to grzech, za który można uzyskać wieczne potępienie. Wiem, że niejeden uśmieje się z tego, ale na łożu śmierci człowiek uzyskuje lepsze rozeznanie i w czasie sądu szczegółowego sam się oceni, że mimo różnych obrzędów skruchy (spowiedź) całe rozgrzeszenie nie pomoże i \"Nie mogę być zbawion a/y\". Dlatego już dziś naprawiajmy czynione zło.

Z całym szacunkiem @ares, ale to Ty powinieneś udać się do psychiatry. Wystarczy wprowadzić przepis, że prawko mogą wyrabiać osoby od 21 roku życia, bo w tym wieku, są już emocjonalnie dojrzali, chodzi o chłopaków.

ares

Wprowadzić dokładne badania psychiatryczne dla kandydatów na kierowców. Część z nich już na tym etapie by odpadła. Sorry, ale dla mnie tacy ludzie nie są zupełnie normalni. Nie usprawiedliwiajmy wszystkiego młodym wiekiem. Oni mają przecież nie 10 ale co najmniej 18 lat! Pobłażanie dla takich świrów może doprowadzić do tragedii.

Krytyka Krytyczna

Po co zakrywać tablice rejestracyjne sprawcy? Na Placu Juranda postawić pręgierz i przykładnie wychłostać bo widać drogówka nie umie gówniarzy wyłapać.

To takie proste.

Pomocą jest KMZB.

Kierowca

To trwa już ładnych parę tygodni i jakos policja nie reaguje chociaz wszyscy w mieście wiedza o tych groźnych wygłupach.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama