Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Sygnał Czytelniczki: Kolejne drzewa poszły pod topór, chcieli tego mieszkańcy? (zdjęcia)


Chciałabym otrzymać informację, na jakiej podstawie starosta wydał pozwolenie na kolejne ścięcie zdrowych drzew (dębów) w parku przy szkole przy ul. Narońskiego w Szczytnie – napisała do nas Czytelniczka. Na dowód wysłała też zdjęcia.Drzewa rosły na terenie należącym do Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Z pytaniem o powody wycinki zwróciliśmy się do dyrektor placówki Aliny Niezgody.


Reklama

 

Reklama

- Wycinka prowadzona jest na prośbę mieszkańców ulicy Narońskiego, którzy wystosowali do nas pismo w tej sprawie – mówi pani dyrektor. - Ich zdaniem drzewa stwarzały zagrożenie dla pobliskiego parkingu, samochodów oraz mieszkańców. Pod tą petycją podpisało się 25 osób. Zwróciłam się na tej podstawie o zgodę na wycięcie drzew do pana starosty i pana burmistrza. Taką zgodę otrzymaliśmy. Wycięto cztery drzewa, które rosły na skraju naszej działki, tuż przy ogrodzeniu. Zdaniem specjalistów drzewa były obumierające i nie rokujące na przeżycie.Komentarze do artykułu

aa

Czy Wy szanowni \"ynteligenci\" odróżniacie pojęcia \"miasto \" powiat\". Te drzewa są akurat na terenie wł. POWIATU nie miasta. A powiatem zarządza STAROSTA nie burmistrz. Nie żebym kokoś broniła ale warto jest wiedzieć co i o kim się pisze.

Marcinek

Władze Szczytna juz od dawna mają w d...e zieleń a właściwie ekologię. Wycięcie drzew na Broniewskiego bo akurat tak sią podobało tamtejszemu radnemu zaprzyjaźnionemu z burmistrzem i nic. Nikomu włos z głowy nie spadł a informacja co sie stało z dziesiątkami metrów zdrowego drerwna jest ściśle tajna. Zamiast przy pomocy fachowców dendrologów oceniać wartośc drzew tnie się je bez opamiętania jak na narońskiego - bo ptaki srają. Małe jezioro wysycha w zastraszającym tempie i nikt nawet nie pomyślał, że od czasów przedwojennych jest możliwośc regulacji jego poziomu tylko częć urządzeń rozpieprzono porzy okazji robienia opaski. Mozna by tak długo wymieniać. Ja to w kazdym razie zapamiętam przy nastepnych wyborach.

drwal

\"Zdaniem specjalistów drzewa były obumierające i nie rokujące na przeżycie\" czemu robicie z ludzi debili?, przecież po przekrojach widać, że to były zdrowe dorodne drzewa, tylko albo komuś przeszkadzały, albo ktoś chciał zarobić. Proszę wyjaśnić, komu sprzedano te drzewa, i kto na tym zarobił, ewentualnie w co zostanie zainwestowana kwota z ich sprzedaży. Na całym świecie normalni ludzie zalesiają gdzie tylko mogą, a tu szkodniki robią odwrotnie, żeby tylko portfeliki im nie schudły.

Abc

Ciekawe, kto z Narońskiego podpisał petycję w sprawie wycinki. Park od lat zaniedbany. Nie budził zainteresowania ani dyrekcji szkoły, ani władz miasta. Szroty ważniejsze niż kilkudziesięcioletnie drzewa. Może wystarczyło przyciąć gałęzie od strony parkingu, a ptaki nie brudziłyby samochodów?

Mieszkaniec

Niedługo drzew zabraknie do wycinki. Skandal!

Tor

Ostatni taki park w Szczytnie legł w gruzach. Postawcie nowe ogrodzenia i będzie po sprawie. Rudera ma nadzór konserwatora a wiekowy zabytek przyrodniczy ma nadzór 25 mieszkańców, Oczywiście Pani Dyrektor zweryfikowała podpisy bo inaczej będzie jak z projektem obywatelskim.

Mieszkaniec

Jeszcze trochę i w mieście drzew zabraknie do wycinania. Skandal!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama