Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Sygnał Czytelniczki: Kolejne drzewa poszły pod topór, chcieli tego mieszkańcy? (zdjęcia)


Chciałabym otrzymać informację, na jakiej podstawie starosta wydał pozwolenie na kolejne ścięcie zdrowych drzew (dębów) w parku przy szkole przy ul. Narońskiego w Szczytnie – napisała do nas Czytelniczka. Na dowód wysłała też zdjęcia.Drzewa rosły na terenie należącym do Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Z pytaniem o powody wycinki zwróciliśmy się do dyrektor placówki Aliny Niezgody.


Reklama

 

Reklama

- Wycinka prowadzona jest na prośbę mieszkańców ulicy Narońskiego, którzy wystosowali do nas pismo w tej sprawie – mówi pani dyrektor. - Ich zdaniem drzewa stwarzały zagrożenie dla pobliskiego parkingu, samochodów oraz mieszkańców. Pod tą petycją podpisało się 25 osób. Zwróciłam się na tej podstawie o zgodę na wycięcie drzew do pana starosty i pana burmistrza. Taką zgodę otrzymaliśmy. Wycięto cztery drzewa, które rosły na skraju naszej działki, tuż przy ogrodzeniu. Zdaniem specjalistów drzewa były obumierające i nie rokujące na przeżycie.Komentarze do artykułu

aa

Czy Wy szanowni \"ynteligenci\" odróżniacie pojęcia \"miasto \" powiat\". Te drzewa są akurat na terenie wł. POWIATU nie miasta. A powiatem zarządza STAROSTA nie burmistrz. Nie żebym kokoś broniła ale warto jest wiedzieć co i o kim się pisze.

Marcinek

Władze Szczytna juz od dawna mają w d...e zieleń a właściwie ekologię. Wycięcie drzew na Broniewskiego bo akurat tak sią podobało tamtejszemu radnemu zaprzyjaźnionemu z burmistrzem i nic. Nikomu włos z głowy nie spadł a informacja co sie stało z dziesiątkami metrów zdrowego drerwna jest ściśle tajna. Zamiast przy pomocy fachowców dendrologów oceniać wartośc drzew tnie się je bez opamiętania jak na narońskiego - bo ptaki srają. Małe jezioro wysycha w zastraszającym tempie i nikt nawet nie pomyślał, że od czasów przedwojennych jest możliwośc regulacji jego poziomu tylko częć urządzeń rozpieprzono porzy okazji robienia opaski. Mozna by tak długo wymieniać. Ja to w kazdym razie zapamiętam przy nastepnych wyborach.

drwal

\"Zdaniem specjalistów drzewa były obumierające i nie rokujące na przeżycie\" czemu robicie z ludzi debili?, przecież po przekrojach widać, że to były zdrowe dorodne drzewa, tylko albo komuś przeszkadzały, albo ktoś chciał zarobić. Proszę wyjaśnić, komu sprzedano te drzewa, i kto na tym zarobił, ewentualnie w co zostanie zainwestowana kwota z ich sprzedaży. Na całym świecie normalni ludzie zalesiają gdzie tylko mogą, a tu szkodniki robią odwrotnie, żeby tylko portfeliki im nie schudły.

Abc

Ciekawe, kto z Narońskiego podpisał petycję w sprawie wycinki. Park od lat zaniedbany. Nie budził zainteresowania ani dyrekcji szkoły, ani władz miasta. Szroty ważniejsze niż kilkudziesięcioletnie drzewa. Może wystarczyło przyciąć gałęzie od strony parkingu, a ptaki nie brudziłyby samochodów?

Mieszkaniec

Niedługo drzew zabraknie do wycinki. Skandal!

Tor

Ostatni taki park w Szczytnie legł w gruzach. Postawcie nowe ogrodzenia i będzie po sprawie. Rudera ma nadzór konserwatora a wiekowy zabytek przyrodniczy ma nadzór 25 mieszkańców, Oczywiście Pani Dyrektor zweryfikowała podpisy bo inaczej będzie jak z projektem obywatelskim.

Mieszkaniec

Jeszcze trochę i w mieście drzew zabraknie do wycinania. Skandal!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama