Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Świeże spojrzenie - felieton Stefana Ochmana


Publikacja płatna. Kilka tygodni temu podjąłem decyzję o kandydowaniu na stanowisko burmistrza naszego miasta. Choć do wyborów zostało jeszcze ponad pół roku postanowiłem niezwłocznie przybliżać Państwu swoją osobę, aby każdy mógł mnie dobrze poznać i ocenić, czy jestem odpowiednim kandydatem, o wyborze którego zdecydują Państwo osobiście!


 • Data:

Będę zatem publikował na łamach gazety krótkie felietony, w których to opowiem o sobie, swojej rodzinie, pasjach, zaletach, a także o słabościach czy wadach.

 

Stefan Ochman.

Jeśli ktoś zapytałby mnie kim jest Stefan Ochman i miałbym odpowiedzieć bez opisywania ról, to powiedziałbym, że jestem człowiekiem, który chleb jadł już z niejednego pieca. Wiem, jak dobrze może smakować sukces i noszę w pamięci gorzki smak porażki.

 

Znam brzemię ciężkiej pracy fizycznej, którą wykonywałem przez wiele lat jako majster budowlany i poznałem również uciążliwość pracy umysłowej, połączonej z ogromną odpowiedzialnością za ludzkie życie. Twardo stąpam po ziemi i nie boję się uciążliwej pracy. Jestem pogodnym i życzliwym człowiekiem, który szanuje innych.


Reklama

 

Jestem człowiekiem czynu. Lubię proste i skuteczne działanie, prowadzące do celu. Jestem konsekwentny i wymagający w stosunku do siebie i innych. Nie odpuszczam łatwo i nie poddaję się szybko. Potrafię słuchać innych i na podstawie tego buduję mosty, często różnych perspektyw i poglądów, aby zmierzać w jednym kierunku - do ustalonego celu. Umiem zmotywować ludzi do działania. Unikam za wszelką cenę konfliktów, bo do niczego nie prowadzą, niczego nie budują i nie rozwijają.

 

Jestem zawsze tym, który wyciągnie rękę do dialogu lub zgody, który do końca będzie szukał rozwiązania typu „win-win”, czy odpowiedniego kompromisu. Uważam, że wszystko, co robimy w życiu musi mieć silne fundamenty, gdyż tylko to gwarantuje stabilność, trwałość i niezawodność. Nie znoszę partactwa i nieprzemyślanych rozwiązań na skróty, które często w efekcie rujnują całą naszą pracę. Jestem człowiekiem, na którego stres działa motywująco.

 

Reklama

Myślę analitycznie, proaktywnie (krok w przód) przewidując skutki na wczesnym etapie działania. Zawsze stawiam sobie i współpracownikom wysoką poprzeczkę, a następnie przygotowuję siebie i załogę do jej przeskoczenia wierząc, że na sukces trzeba zapracować. Taki oto jest Stefan Ochman, który ma też oczywiście wady, ale o tym napiszę Państwu w następnym wydaniu mojego felietonu.

 

Spostrzeżenie dotyczące obecnej sceny politycznej miasta: patrząc na obecną sytuację eskalującego konfliktu między burmistrzem, a Radą Miejską uważam, że czas na radykalną zmianę, która umożliwi dialog i merytoryczne działania, przekładające się na budowanie Szczytna zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. „Szczytno Zasługuje Na Więcej!”

Stefan OchmanKomentarze do artykułu

tadeusz

Aby przekonać mieszkańców najlepiej byłoby pokazać, że potrafi Pan współpracować z ludźmi o różnych poglądach politycznych. Oczywiście trzeba też mieć odważne i nowe pomysły na rozwój miasta. No i chyba najważniejsze warto być sobą i na siebie liczyć bo jeżeli ta inicjatywa jest inspirowana przez określone grono osób zaangażowanych politycznie (obojętnie z której strony) to nie ma szans na powodzenie. Mało czasu więc zamiast pisać art. sponsorowane może warto już zabrać się do roboty? Pozdrawiam

Kamil T

Biorąc pod uwagę jego przeciwników w postaci Beaty Januszczyk czy Tomasza Łachacza to ma Ochman szansę byle by tylko żadnej gapy nie strzelił bo jak na razie jest lepszy od pozostałej zmanierowanej dwójki.

antek

przedstawiamy sie nazwiskiem, wyksztalceniem, nie ma chwalenia. .. nastepny prosze..

Łodzianin mieszkaniec Myszyńca chce uleczyć Szczytno co to za bzdura? Jakimi osiągnięciami w pracy poza ciepła poszadką może się pan pochwalić?

Mizi

Głos oddany na tego Pana to stracona kadencja, kolejne 5 lat w plecy.

Facet któremu

dzień dobry ciężko przez gardło przechodzi.

nie biznesmen

znakomity

Zgadzam się z Panem „Szczytno Zasługuje Na Więcej!” niż na kolejnego wysłannika PO-PISowej junty.

Leun

Publikacja płatna - to wszystko wyjaśnia.

Maria

Panie Ochman, a co pan powie na temat dofinansowania przez miasto \"in vitro\", co jest bardzo ważne przy tak spadającej liczbie urodzin nowych mieszkańców.

ha ha

Szkoda, ale oderwany od lokalnej rzeczywistości. Polityczna paplanina a raczej marzenia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama