Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Strażacy ze Szczytna oraz Nowych Kiejkut z nowymi wozami


W piątek 10 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyła się uroczystość przekazania dwóch ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Do szczycieńskiej komendy trafił fabrycznie nowy samochód na podwoziu marki Man. Z nowego wozu mogą cieszyć się również ochotnicy z Nowych Kiejkut, którzy w ramach przesunięć taboru otrzymali używaną do tej pory przez szczycieńskich zawodowców Scanię. Była to również świetna okazja na nadanie odznaczeń i medali resortowych.


  • Data:

Tuż po rozpoczęciu uroczystości - złożeniu meldunku, wprowadzeniu sztandaru, czy odegraniu hymnu państwowego i przywitaniu gości nastąpiło uroczyste wręczenie medali. Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostały nadane medale za długoletnią służbę.


Reklama

 

Reklama

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał st. ogn. Krzysztof Ważny, pełniący funkcję starszego operatora sprzętu. Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymał mł. asp Rafał Głowacki pełniący funkcję dowódcy zastępu. Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadana została brązowa odznaka zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, którą otrzymał dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej st. kpt. Łukasz Wróblewski.

 


Głównym punktem uroczystej zbiórki było przekazanie samochodów pożarniczych.


- Przeprowadzone od lat analizy operacyjne sugerują, że zasadne jest zwiększanie ilości cieżkich samochodów pożarniczych w powiecie szczycieńskim. Obecnie mamy cztery takie samochody; jeden w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Szczytnie, a także trzy w Ochotniczych Strażach Pożarnych w Pasymiu, Rozogach i od dziś - w Nowych Kiejkutach. Jestem przekonany, że nowe samochody będą przez wiele lat skutecznie służyć strażakom, tak, aby mieszkańcy naszego powiatu mogli czuć się bezpiecznie — mówił podczas uroczystości st.bryg. Grzegorz Rybaczyk, Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie.

 

Zakup nowego pojazdu był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z budżetu państwa, a także dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać z: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz przekazanych pieniędzy przez samorząd: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Dźwierzuty i Urząd Gminy Szczytno. Wartość nowego wozu dla strażaków z PSP to 1 milion 210 tysięcy złotych.

 

 

Natomiast w ramach przesunięć posiadanego taboru, do strażaków-ochotników z OSP w Nowych Kiejkutach decyzją Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przekazany został ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 marki Scania. Zastąpi on wysłużonego Jelcza.

 

Po odczytaniu aktów przekazania samochodów pożarniczych, nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków dla dowódcy JRG st. kpt. Łukasza Wróblewskiego oraz prezesa OSP Nowe Kiejkuty Krzysztofa Więcka. Uroczystego wręczenia dokonali Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Minister Błażej Poboży oraz Komendant PSP w naszym województwie — generał Tomasz Komoszyński.

 

 

Po dokonanym poświęceniu pojazdów przez ks. Józefa Midurę, kapelana powiatowego strażaków nastąpiły okolicznościowe przemówieniaKomentarze do artykułu

ha ha

Towarzystwo wzajemnej adoracji. Trochę się zasiedzieli.

były strażak

Wszystko fajnie, tylko co w tym towarzystwie robi Żuchowski, pierwszy strażak w powiecie??? Dziadku najwyższa pora pójść na emeryturę i ustąpić miejsca młodszym, bardziej obrotniejszym!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama