Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Spektakl „Gorzko, gorzko” - Dźwierzuty, niedziela 4 grudnia


W niedzielę, 4 grudnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach odbędzie się spektakl "Gorzko, gorzko" olsztyńskiego Teatru Jaracza. To adaptacja powieści Joanny Bator, której podjęły się Marzena Bergmann i Emilia Sadowska. Reżyseria, Emilia Sadowska. We wszystkie role wcieli się Marzena Bergmann, trzykrotna zdobywczyni Teatralnej Kreacji Roku.Wzruszająca, chwilami mroczna i niezwykle wciągająca opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny. Najmłodsza z nich, Kalina, odtwarza losy swojej prababki Berty, która przed II wojną światową słynęła na cały Langwaltersdorf z wyrobów masarskich, jak się okaże nie tylko. Następna była Barbara, która najchętniej przeszłaby przez życie niezauważona przez nikogo, ale wbrew chęciom trafiła na pierwsze strony gazet. Z kolei Violetta przez V i dwa t lubiła marzyć o pięknej przyszłości, powodzeniu i karierze... Każda z bohaterek jest inna, ale każda ma też swoją miłosną tajemnicę i tęsknotę.


Reklama

 

Kalina przy okazji odtwarzania dziewczyńskich, kobiecych i matczynych historii swoich przodkiń rozlicza się ze swoją młodością, dojrzewaniem i wyzwoleniem.

W tej przejmującej opowieści o miłości przejrzeć się może wiele kobiet z różnych pokoleń. A czy mężczyźni znajdą coś dla siebie? Z pewnością sporo o determinacji i sile przetrwania.

Reklama

 

 

Bilety w cenie 10zł do nabycia w GOK Dźwierzuty.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama