Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Seniorka przeprasza radnego Siudaka za bimber. Oskarża burmistrza i radną Boczar


Nieoczekiwany obrót przyjęła dyskusja na temat polityki senioralnej w Szczytnie podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Maria Pietkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Razem weselej, seniorzy” powróciła do temat bimbru, rzekomo rozdawanego na miejskiej potańcówce. - Chciałabym przeprosić jednego pana, radnego Siudaka - wypaliła – Bo w „Kurku” było napisane, że ja powiedziałem, że to pan rozdawał bimber. Poprawka. Bimber rozdawał pan burmistrz z panią Boczarową – doprecyzowała seniorka.Na te słowa ostro zareagowała radna Beata Boczar.

 

- Takie bezpodstawne oskarżenia zasługują na sprawę sądową – mówił. - Pani mnie oczernia. To żenujące.

 

- Nie oczerniam, proszę pani – broniła swoich słów seniorka. - Butelkę z bimbrem wręczała pani z panem burmistrzem. Mówi się, że to ja podałam ten artykuł do „Kurka”, ale to nie ja to zrobiłam. Choć jest tam moja wypowiedź. Nie muszę kogoś lubić, ale lubię prawdę, dlatego przepraszam pana Siudaka. A jeśli chce iść pani do sądu, to niech pani idzie, zobaczymy kto będzie miał na to świadków.


Reklama

 

Niezbyt smaczną dyskusję zakończył, na prośbę innych radnych, przewodniczący rady Tomasz Łachacz.

 

Warto ten słowny pojedynek obejrzeć na materiale wideo z sesji. Wideo dostępne jest w Systemie Rada Miasta Szczytno (miastoszczytno.tv-polska.eu).

 

Ta słowna przepychanka nieco przyćmiła sens całej dyskusji na temat polityki senioralnej w naszym mieście. Maria Pietkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Razem weselej, seniorzy” zarzucała burmistrzowi i radnym bezczynność w sprawie budowy lub remontu siedziby dla seniorów.

Reklama

 

- Pan burmistrz obiecywał góry i doliny, ale w dalszym ciągu nic się nie dzieje – żaliła się pani Maria. - Nasza siedziba przy ulicy Pułaskiego wygląda bardziej na budę dla psa niż klub seniora. Jak była u nas telewizja, to i radnych było dużo. Może jeszcze raz trzeba zaprosić telewizję. Wszyscy tylko obiecują i nic. A my chcemy konkretnej odpowiedzi. Wybory się zbliżają i pewnie będziecie teraz wszyscy się starać. Ale nie kupicie nas zabawami – ostrzegła seniorka.Komentarze do artykułu

widz

Poniżające to było zachowanie pewnej radnej na niedawnym spotkaniu dot. Przedszkola Pod Topolą, poniżające była decyzja, poniżający był niewyjaśniony dotąd przekręt dot. projektu obywatelskiego, poniżające jest wycinanie zdrowych drzew, itd. Jak więc Pan \"WIDZI\" mój punkt widzenia jest podparty solidnymi faktami, ale jak się ma klapki na oczach, to tych faktów się nie dostrzega.

do Widz

Na dowód tego że możesz się mylić, poinformuje Cię że nie mam nic wspólnego z samorządem, a w Szczytnie mieszkam dłużej. A Twoja prawda, to tylko punkt widzenia w danej sprawie, żaden pewnik. Ja mam inne spostrzeżenia i inna jest moja ocena rzeczywistości. Nie odpowiada mi natomiast poziom tej dyskusji i nie będę jej kontynuował, bo to wręcz poniżające.

widz

Lol...czyżby na moje słowa zareagował jeden z wypłoszy !? :) Śpieszę z wyjaśnieniami...na Pańskie nieszczęście, od urodzenia jestem mieszkańcem Szczytna, jakieś 55 lat, od lat patrzę na wasze \"dokonania\" i niestety poza tuczeniem własnych zadów, nie dokonaliście zupełnie NIC. Moje \"braki\" to tylko zwykła zdolność dostosowywania swojego poziomu, do poziomu rozmówcy, Napisałem zwykłą prawdę, która jak widzę, mocno Pana ugodziła w utuczony za nasze pieniążki zad, a prawda, jak to prawda, zazwyczaj jest bolesna. Zamiast skupiać się na moich brakach, zalecam skupić się na potrzebach i woli mieszkańców, bo jak dotąd, jedyne co pokazali radni to to, że mają głęboko nas w doopie, teraz warto pomyśleć, co będzie, gdy mieszkańcy potraktują radnych tak samo....oby nie trzeba było wracać, do roztrząsania gnojowicy.

do Widz

Mam nadzieję, ze nie jesteś mieszkańcem miasta, bo najzwyczajniej wstyd. Poziom żenujący. Można na różne tematy mieć odmienne zdanie ale kulturę i poziom dyskusji to podstawa. Widać u Ciebie olbrzymie braki. Więc zajmij się tym na czym się znasz i nie mieszaj się w spray dorosłych.

Alex

Czy Kiersikowski załuje, że go na imprezę nie zaprosili bo by się za darmo ugoscił ...?

Rafał

Panie Łachacz a co Pan tam pił?

ares

Radna Boczar nauczyła się od burmistrza straszenia oponentów sądem. Tylko pogratulować arogancji i buty.

widz

A co ta banda wypłoszy robi, poza odbieraniem dzieciom przedszkola, poza wycinaniem drzew i zakazywaniem dokarmiania ptaków? już nie wspomnę o bezczelnym i chamskim traktowaniu społeczeństwa, z którego pieniędzy się tuczą?...aaa, no tak, niektórzy rozdają bimber. To tylko czekać, jak zaczną rozdawać paciorki, żeby móc nas potem w rezerwatach pozamykać.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama