Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Ruszył nabór wniosków na refinansowanie kosztów zakwaterowania i wyżywienia obywateli Ukrainy


Jest możliwości składania wniosków na refinansowanie kosztów zakwaterowania i wyżywienia obywateli Ukrainy – informuje miejski ratusz. -Wnioski mogą składać osoby, które zapewniły uchodźcom mieszkanie i wyżywienie od 24 lutego br. lub później.


  • Data:

Podstawowa wysokość refundowanych kosztów wynosi 40 zł od osoby za dobę i będzie wypłacana od dnia, w którym Mieszkaniec przyjął uchodźców.

 

Wniosek zostanie rozpatrzony w terminie miesiąca od dnia jego złożenia.

 

Świadczenie będzie przyznane na podstawie ww. wniosku za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za 60 dni i będzie wypłacane z dołu.


Reklama

 

Wnioski są dostępne w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, ul. H. Sienkiewicza 1, I piętro, pokój 118 w godz. od 7:30 do 15:00, tel. 89 624 72 48, 89 624 72 50, 89 624 72 19 lub do pobrania poniżej:

Wniosek na refinansowanie kosztów zakwaterowania i wyżywienia obywateli Ukrainy

ReklamaKomentarze do artykułu

Zirytowany, bo Ci żyłka pęknie. Ja nie mam problemów, tylko pytania, problem to masz Ty frustracie. Skoro nie znasz odpowiedzi, na moje pytania, to nie zabieraj głosu, bo tylko śmietnik robisz. Z resztą po tym co widzę, to ja raczej Polakom wynajmę mieszkanie, bo ta cała sytuacja z uchodźcami, zaczyna naprawdę dziwnie wyglądać.

Zirytowamy

Kurwa jak takie problemy masz to nie przyjmuj w ogóle, zresztą jak jest to \"Twój\" dom to jak ktoś nie chcesz zeby w nim byk to się na policję zgłasza...

Panie X, zadałem te pytania, bo sam nie wiem gdzie szukać jakichś przepisów które zabezpieczą mnie przed stratą mieszkania, jak uchodźcy nie będą chcieli dobrowolnie odejść po zakończeniu umowy. Dawne przepisy dot. wynajmu mieszkania, mówiły, że jak skończy się umowa najmu, a wynajmujący ma dzieci i nie ma dokąd iść, to ja nie mam prawa ich eksmitować, chyba, że zapewnię jakieś mieszkanie. Chcę tylko dowiedzieć się, czy te same przepisy dotyczą też uchodźców. Bo jeżeli nie, to oni będą mogli w nim pozostać na zawsze, a ja już nigdy nie odzyskam mieszania.

xd

To zależy na jakich warunkach ich do swojego domu wpuścisz.

X

Świetne miejsce do zadawania tego typu pytań

Mam pytanie, czy uchodźcy są zobowiązani do podpisania oświadczenia, że opuszczą mój dom np. za miesiąc? albo po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie? co będzie jak po zakończeniu wojny nie będą chcieli opuścić mojego domu?, czy istnieją jakieś przepisy które to regulują?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama