Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Posprzątali lasy w okolicy Dębówka i Szczycionka (zdjęcia)


Łącznie około 100 osób - rodzice, przedszkolaki z Przedszkola Pod Topolą, uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie oraz leśnicy uczestniczyli w czwartek, 23 czerwca w akcji SprzątaMy zorganizowanej przez Nadleśnictwo Korpele. 

Uczestnicy wyposażeni w specjalistyczne chwytaki do śmieci, rękawice oraz worki sprzątnęli teren przy szkółce leśnej w Dębówku oraz wokół jeziora w Szczycionku. Zebrano kilka pokaźnych worków śmieci.

 

- Tak naprawdę same sprzątanie było tylko pretekstem do integracji środowiska leśników, rodziców dzieci z przedszkola Pod Topolą oraz samych przedszkolaków i uczniów „dwójki” – mówi Filip Falarz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Korpele. - Choć muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż takiego zaangażowania i takiej ilości zebranych śmieci – dodaje.


Reklama

 

Nie zabrakło też leśnej edukacji. Halina Dzierzyk – pani leśniczy ze szkółki leśnej w Dębówku oraz zastępca nadleśniczego Filip Falarz opowiedzieli o swojej pracy.

Wydarzenie zakończyło się tradycyjnym ogniskiem z kiełbaskami, co dla wielu było największą nagrodą za posprzątanie lasów.

 

Akcję SprzątaMy w 2019 roku zainicjowała para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda co roku z małżonką uczestniczy osobiście w takim sprzątaniu lasów. Co roku wybiera inne nadleśnictwo.

Reklama

 

Nadleśnictwo Korple gospodarzy na 14 tys. 600 hektarach. Na jego terenie jest około 50 jezior. Rocznie na sprzątanie lasów wydaje się tam około 50 tys. zł.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama