Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Policjanci uczą bezpieczeństwa przed wakacjami


Policjanci ze Szczytna aktywnie przygotowują dzieci do bezpiecznego spędzenia wakacji. Asp. Tomasz Bielski i st. sierż. Joanna Manelska odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Wielbarku oraz Łatanej Wielkiej, a także przedszkolaków w Rudce, aby rozmawiać o zasadach bezpieczeństwa.Dzielnicowy miasta i gminy Wielbark, asp. Tomasz Bielski, spotkał się z uczniami szkół podstawowych w Wielbarku oraz Łatanej Wielkiej. Natomiast st. sierż. Joanna Manelska z Zespołu Profilaktyki Społecznej odwiedziła przedszkolaki w Rudce.


Reklama

 

- Funkcjonariusze poruszyli wiele kluczowych kwestii dotyczących bezpiecznego wypoczynku oraz obowiązujących przepisów drogowych - wyjaśnia sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji.

 

Podczas spotkań dzieci przypominały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, które znają od najmłodszych lat, takie jak przepisy ruchu drogowego.

 

Reklama

Dodatkowo, funkcjonariusze omawiali nowe zagrożenia, w tym niebezpieczeństwa związane z Internetem. Rozmowy z nieznajomymi, nieprzemyślane zakupy online i agresja rówieśnicza to tylko niektóre z tematów.

 

Policjanci wskazywali, jak przeciwdziałać niebezpieczeństwom oraz jakie działania podjąć w sytuacjach zagrożenia. Takie przygotowanie ma na celu umożliwienie najmłodszym beztroskiego spędzenia wakacji.

 

Dzięki takim spotkaniom dzieci są lepiej przygotowane do radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami, co daje im i ich rodzicom większy spokój w okresie wakacyjnym.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama