Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Pocisk do granatnika znaleziony w Łatanej Małej


Pocisk do granatnika z czasów II wojny światowej znaleziono w lesie w okolicach Łatanej Małej. Niewybuchem już zajęli się saperzy.We wtorek, 20 sierpnia około godziny 12.00 szczycieńscy policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Łatana Mała na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Wielbark.


Reklama

 

- Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego ustalili, że jest to skorodowany pocisk do granatnika, produkcji niemieckiej pochodzący z czasów II wojny światowej – mówi sierż. szt. Tomasz Compa ze szczycieńskiej policji. - O znalezisku powiadomiono odpowiednie służby. Policjanci, do momentu zabrania niewybuchu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku. 

 

Reklama

 

Niebezpieczne znalezisko w środę, 21 sierpnia. zostało zabrane przez patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie zostanie zneutralizowane na poligonie.

 

 

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama