Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Płomienie ogarnęły stolarnię w Lipowcu. Świadkowie twierdzą, że to było podpalenie


Mowa o pożarze budynku stolarni w Lipowcu. Z ogniem walczyło 21 strażaków. Straty spowodowane pożarem to niemal 100 tys. zł.


  • Data:

Pożar zauważono po godz. 19:30 w poniedziałek, 8 maja.

 

- Gdy na miejsce dojechały nasze jednostki pożarem objęte było piętro stolarni, zadymienie było na poddaszu, zagrożona była część mieszkalna budynku – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Na szczęście nie było osób poszkodowanych – dodaje strażak.

 


Reklama

Ratownicy wprowadzili do budynku dwie strażackie roty. Po opanowaniu płomieni budynek przewietrzono. Rozebrano nadpaloną konstrukcję. Straty spowodowane przez ogień oszacowywano na niemal 100 tys. zł (budynek oraz sprzęt).

 

Z informacji zebranych od świadków wynika, że budynek został podpalony. Strażacy wezwali na miejsce policję. Ci zatrzymali jedną osobę, która mogła mieć związek z tym incydentem. Zatrzymany trafił jednak pod opiekę medyków i został przewieziony do szpitala.

Reklama

 

- Z budynku został wyprowadzony 76-letni mężczyzna. Do sprawy została zatrzymana jedna osoba, ustalamy jej udział w tym zdarzeniu. Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego zdarzenia, tyle mogę na razie powiedzieć - mówi sierżant Agata Stefaniak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama