Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Piksele i Ptaki: odkryj unikatowy świat drzeworytów Jolanty Rejs w Szczytnie


W piątek w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się wernisaż wystawy grafik Jolanty Rejs. Wystawę można oglądać do 13 maja.Jolanta Rejs to graficzka, która w swojej praktyce artystycznej zgłębia technikę drzeworytu koncentrując się na pozornie mało istotnych kadrach fotograficznych, które powiększa i zamieniając na piksele, osadza na siatce matrycy drzeworytniczej.

 

Nakierowuje kolorem, bądź formą oko patrzącego na to co według niej istotne. Jola wypracowała w ten sposób swój niepowtarzalny i rozpoznawalny tylko dla niej styl odbitki, która swym pokratkowanym podziałem zaskakuje jako drzeworyt, niejednokrotnie wielokolorowy.


Reklama

 

Reklama

Na wystawie, między pracami zainspirowanymi grafikami Albrechta Dürera znalazł się najnowszy cykl prac, który powstał pod wpływem tegorocznego powiewu wiosny i śpiewu ptaków. Wiosna wyzwoliła w artystce kreatywność ukierunkowaną na obraz natury, który zobrazowała w przedstawieniach ptaków.

 

- Cykl „wiosenny” poza Szczytnem jeszcze nigdzie nie był prezentowany – mówi Andrzej Materna, dyrektor MDK. - Serdecznie zapraszamy.

 

Fot. Andrzej AłajKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama