Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Olsztyn: w szpitalu dziecięcym zmarł 15-latek zakażony wirusem SARS-CoV-2


W szpitalu dziecięcym w Olsztynie zmarł 15-latek zakażony wirusem SARS-CoV-2 - podały w środę warmińsko-mazurskie służby sanitarne. Według lekarzy był to pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami występującymi od urodzenia, nie był zaszczepiony.Informację o śmierci 15-letniego chłopca zakażonego koronawirusem potwierdził PAP w środę wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko. Jak dodał, takie zgłoszenie ze szpitala wpłynęło dzień wcześniej.

 

Jak przekazała PAP zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Barbara Chwała, był to pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami występującymi od urodzenia, wielokrotnie wcześniej hospitalizowany.

 

"Został przyjęty do szpitala z powodu rodzinnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z objawami ciężkiego zapalenia płuc i narastającymi objawami niewydolności oddechowej. Niestety, pomimo intensywnego leczenia, nie udało się nam dziecka uratować" - powiedziała.


Reklama

 

Jak zaznaczyła, ani chłopiec, ani rodzina nie byli szczepieni przeciwko COVID-19.

 

Z powodu rosnącej liczby zakażeń wymagających hospitalizacji - decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego - pod koniec listopada zwiększono liczbę łóżek covidowych w olsztyńskim szpitalu dziecięcym z 25 do 35 miejsc.

 

"Jeszcze kilka dni temu mieliśmy 33 miejsca zajęte, w tej chwili mogliśmy część pacjentów wypisać do domu. Hospitalizujemy dzieci w każdym wieku; od takich w wieku noworodkowym do pełnoletności. Jest ich zdecydowanie więcej niż w poprzednich falach pandemii" - mówiła Chwała.

Reklama

 

W szpitalach w woj. warmińsko-mazurskim zajęte są obecnie 783 z 1079 dostępnych łóżek covidowych (tj. 73 proc.), w tym 61 ze 118 respiratorów (52 proc.). Ministerstwo Zdrowa podało w środę, że w regionie wykryto 1218 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, 17 osób zmarło na COVID-19, a 20 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

(PAP)

Autor: Marcin BoguszewskiKomentarze do artykułu

Kowalu, czy Ty naprawdę nie widzisz, jak dopisują ludziom kowida, żeby statystyki się zgadzały??...nie potrafisz uruchomić myślenia i zrozumieć, że ten chłopak umarł z przyczyn bardzo ciężkich chorób, których konsekwencją mogło być ciężkie zapalenie płuc i śmierć pod respiratorem? ...nie widzisz, jak mengelowcy skupiają Twoją uwagę wyłącznie na tym, że chłopak nie był zaszczepiony???? nawet słowem się nie zająknęli, jakie to były choroby, może jedną z nich była niewydolność płuc????...kto do jasnej cholery, szczepi tak ciężko chorych ludzi!!!!??? zacznij myśleć!!! Wiesz, co mi uratuje życie?...jak nie poddam się dobrowolnej eutanazji, pozwalając sobie na wstrzykniecie eksperymentalnego preparatu genetycznego, który jak widziałeś w zapodanym linku, powoduje, że Szczepany w ciężkim stanie kończą swoją ostatnią prostą na OIOM-ie...przecież mieli łagodnie to przechodzić, a tu już blisko połowa przypadków, i to tych ciężkich przypadków to Szczepany.

Marek

coraz więcej zaszczepionych coraz więcej zakażeń, dziwne dziwne zaiste.

Tadeusz

szukanie sensacji na siłę. niedługo jak umrze niezaszczepiona babcia 108 letnia to będzie szok i niedowierzanie oraz Krucjata Szczepionkowców... \"Według lekarzy był to pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami występującymi od urodzenia - i właśnie te ciężkie schorzenia były przyczyną jego śmierci. \" dodam że w wypadku samochodowym zginęło ostatnio 4 młodych dzieciaków 17-19 lat. szczepionka by ich uratowała?

Kowal

@2021-12-11 14:06:10 Kolego, chyba do końca nie doczytałeś. Jak byk stoi, że chłopak był niezaszczepiony, a przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa spowodowana zapaleniem płuc, dla niezainteresowanych medycyną dopiszę, że to taka opisowa nazwa na Covid-19. Wybacz, ale wiesz, może czytaj uważniej? Chłopie, to życie Ci może uratować! Przypuszczam, że rodzice chłopca też uważnie nie czytali. Teraz do końca życia będą wyrzucać sobie śmierć syna.

Według lekarzy był to pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami występującymi od urodzenia - i właśnie te ciężkie schorzenia były przyczyną jego śmierci. Widzę, że plan wam się wali, mengelowcy...bo szpitale zamiast być zapełnione niezaszczepionymi, to zapełniają się umierającymi Szczepanami i trzeba coś wymyślić, jak w tym przypadku...tfu. Tak wygląda prawda - Raport z oddziału Covid-19 - 07 grudnia 2021- liczba pacjentów hospitalizowanych - 36, z czego 22 niezaszczepionych jest zdrowych, ale mają fałszywie pozytywny wynik testu i 14 realnie chorych Szczepanów, z czego 4 umiera. http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/z-ratusza/raport-z-oddzialu-covid-19-07-grudnia-2021.18779/

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama