Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Nowy prezes z CBA zrobi porządki?


Zakład Gospodarki  Komunalne w Dźwierzutach ubiegły rok zamknął stratą ponad 183 tys. zł. Na ostatniej sesji radni gminy Dźwierzuty załatali tą dziurę specjalną dotacją. Niewykluczone, że mieszkańcy Gminy Dźwierzuty będą musieli już wkrótce zmierzyć się z podwyżkami opłat za wodę i ścieki. W sesji wziął udział nowy prezes spółki Arkadiusz Brzozowski, który podzielił się z radnymi i sołtysami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami z działalności spółki.


  • Data:

Arkadiusz Brzozowski zastąpił z końcem marca na stanowisku prezesa ZGK w Dźwierzutach Kazimierza Skoniecznego, który odszedł na emeryturę. Nowy prezes to doskonale znana postać w służbach mundurowych. To były pracownik CBA, szef Centrum Szkolenia w Legionowie i Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.


Reklama

 

Reklama

Podczas sesji Arkadiusz Brzozowski zwrócił uwagę na kilka spraw, które w jego ocenie warto zmienić w ZGK.

 

- Nasza spółka zbiera w tej chwili tak zwane gabaryty – mówił. - Są to śmieci ponadnormatywne. Może trzeba wziąć pod rozwagę to, czy nie warto byłoby uregulować tego uchwałą – mówił do radnych. - Ustalić, co nazywamy gabarytem. W tej chwili na przykład trafiają do nas śmieci z remontów budowlanych, co powinno być traktowane raczej jako usługa dodatkowa. Bo w tej chwili ani spółce, ani gminie to się nie kalkuluje. Druga sprawa to ogromne nawisy wynikające z nieopłaconych faktur, które sięgają roku 2008 i w tej chwili jest to już kwota 68 tys. zł. Jako prezes monitoruję to, co w tej chwili dzieje się w spółce i szukam oszczędności. Warto przyjrzeć się też systemowi ryczałtowych opłat za wodę, z którego w tej chwili korzysta aż 156 gospodarstw.

 

Nowy prezes wspomniał też o tym, że liczniki na wodę w niektórych mieszkaniach i gospodarstwach nie były wymieniana od momentu ich założenia.

 

- A okres używalności takiego urządzenia to 5 lat – przekonywał. - Mogą być zakamienione i źle wskazywać pobór.

 

Arkadiusz Brzozowski zaapelował też do mieszkańców gminy o niewyrzucanie do kanalizacji chusteczek jednorazowych.

 

- Powodują one awarię pomp, w tym tygodniu mieliśmy już dwie takie – mówił. - W Julianowie zrobiłem nawet dokumentację fotograficzną. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak to wygląda to zapraszam. Takie awarie generują gigantyczne koszty.

 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach jest spółką, w której sto procent udziałów posiada Gmina Dźwierzuty. Do jej głównych zadań należy zaopatrywanie mieszkańców w wodę, oczyszczanie ścieków, utrzymanie dróg gminnych, czy odbiór odpadów komunalnych.

 

Trudna sytuacja finansowa sprawiała, że spółka miała kłopoty z terminową realizacją swoich zobowiązań. Czy sytuację spółki zmieni nowy prezes? Na to liczą samorządowcy z Dźwierzut. Problem jednak w tym, że mieszkańców gminy mogą czekać solidne podwyżki opłat.Komentarze do artykułu

Ja

Z tym Panem to wszystko pisemnie załatwiać nic slownie

leon

picuś - glancuś, podwyżki zrobić każdy potrafi

xxx

A co pało będzie lał.

płatnik

na horyzoncie same sukcesy. prezes z cba to jest to

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama