Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Nowy prezes z CBA zrobi porządki?


Zakład Gospodarki  Komunalne w Dźwierzutach ubiegły rok zamknął stratą ponad 183 tys. zł. Na ostatniej sesji radni gminy Dźwierzuty załatali tą dziurę specjalną dotacją. Niewykluczone, że mieszkańcy Gminy Dźwierzuty będą musieli już wkrótce zmierzyć się z podwyżkami opłat za wodę i ścieki. W sesji wziął udział nowy prezes spółki Arkadiusz Brzozowski, który podzielił się z radnymi i sołtysami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami z działalności spółki.Arkadiusz Brzozowski zastąpił z końcem marca na stanowisku prezesa ZGK w Dźwierzutach Kazimierza Skoniecznego, który odszedł na emeryturę. Nowy prezes to doskonale znana postać w służbach mundurowych. To były pracownik CBA, szef Centrum Szkolenia w Legionowie i Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.


Reklama

 

Reklama

Podczas sesji Arkadiusz Brzozowski zwrócił uwagę na kilka spraw, które w jego ocenie warto zmienić w ZGK.

 

- Nasza spółka zbiera w tej chwili tak zwane gabaryty – mówił. - Są to śmieci ponadnormatywne. Może trzeba wziąć pod rozwagę to, czy nie warto byłoby uregulować tego uchwałą – mówił do radnych. - Ustalić, co nazywamy gabarytem. W tej chwili na przykład trafiają do nas śmieci z remontów budowlanych, co powinno być traktowane raczej jako usługa dodatkowa. Bo w tej chwili ani spółce, ani gminie to się nie kalkuluje. Druga sprawa to ogromne nawisy wynikające z nieopłaconych faktur, które sięgają roku 2008 i w tej chwili jest to już kwota 68 tys. zł. Jako prezes monitoruję to, co w tej chwili dzieje się w spółce i szukam oszczędności. Warto przyjrzeć się też systemowi ryczałtowych opłat za wodę, z którego w tej chwili korzysta aż 156 gospodarstw.

 

Nowy prezes wspomniał też o tym, że liczniki na wodę w niektórych mieszkaniach i gospodarstwach nie były wymieniana od momentu ich założenia.

 

- A okres używalności takiego urządzenia to 5 lat – przekonywał. - Mogą być zakamienione i źle wskazywać pobór.

 

Arkadiusz Brzozowski zaapelował też do mieszkańców gminy o niewyrzucanie do kanalizacji chusteczek jednorazowych.

 

- Powodują one awarię pomp, w tym tygodniu mieliśmy już dwie takie – mówił. - W Julianowie zrobiłem nawet dokumentację fotograficzną. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak to wygląda to zapraszam. Takie awarie generują gigantyczne koszty.

 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach jest spółką, w której sto procent udziałów posiada Gmina Dźwierzuty. Do jej głównych zadań należy zaopatrywanie mieszkańców w wodę, oczyszczanie ścieków, utrzymanie dróg gminnych, czy odbiór odpadów komunalnych.

 

Trudna sytuacja finansowa sprawiała, że spółka miała kłopoty z terminową realizacją swoich zobowiązań. Czy sytuację spółki zmieni nowy prezes? Na to liczą samorządowcy z Dźwierzut. Problem jednak w tym, że mieszkańców gminy mogą czekać solidne podwyżki opłat.Komentarze do artykułu

leon

picuś - glancuś, podwyżki zrobić każdy potrafi

xxx

A co pało będzie lał.

płatnik

na horyzoncie same sukcesy. prezes z cba to jest to

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama