Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Nowa studnia, odcięcie Marksewa, trwa desperackie szukanie wody


Weekendy bez wody w kilku wsiach na terenie gminy Dźwierzuty stały się wakacyjną normą. Mieszkańcy są wściekli, a przedsiębiorcy liczą straty. - Ten brak wody odbił się głównie na turystyce, bo bywało, że letnicy wiedząc, co się u nas dzieje rezygnowali z przyjazdu – mówi Krzysztof Sawicki, sołtys Jeleniowa. Co na to władze gminy?- Sytuację doskonale znamy – mówi wicewójt Barbara Trusewicz. - Do końca września będzie gotowa dokumentacja na budowę nowej studni przy Stacji Uzdatniania Wody w Orzynach. Mamy na ten cel zabezpieczane 190 tys. zł i liczymy, że zmieścimy się w tej kwocie. Prace powinny ruszyć jeszcze w październiku – dodaje.

 

Czy to rozwiąże problem braku wody na terenie gminy Dźwierzuty? Na to pytanie nikt nie potrafił nam w tej chwili odpowiedzieć.

 


Reklama

- Robimy wszystko, aby się tak stało – mówi Trusewicz. - Modernizacja naszej stacji uzdatniania wody była robiona z nadwyżką mocy przerobowych, ale ostanie dwa lata to było istne szaleństwo jeśli chodzi o działki i zabudowę letniskową. Mieszkańcy dużych miast uciekali przed pandemią na nasze tereny. Tu mieli swoje drugie domy. Zużycie wody drastycznie wzrosło, stąd te problemy.

 

Władze gminy Dźwierzuty robią wszystko, aby w przyszłym roku nie powtórzyła się sytuacja z brakiem wody. Jednym z rozwiązań jest odcięcie od gminnego wodociągu turystycznego Marksewa. Ma to nastąpić 1 sierpnia przyszłego roku.

Reklama

 

- Wójt gminy Szczytno ma już taką informację – mówi Barbara Trusewicz. - Musimy zrobić wszystko, aby nasi mieszkańcy wodę mieli. A Marksewo w ostatnich latach naprawdę bardzo się rozbudowuje letniskowo, mamy wiedzę o ogromnych zużyciu wody właśnie tam. Stąd nasza decyzja o odcięciu tej wsi.

 Komentarze do artykułu

Tomek R.

Rozumiemy Dźwierzuty i ich argumentację.Prosimy redakcję o \"przeszpiegi\" u wójta gminy Szczytno w temacie podłączenia Marksewa do ujęcia w Kiejkutach.

O to to

I znowu na pierwszym planie w gminie p. Sekretarz a gdzież to się schowała nasza laborantka . Wybory już niedaleko.....

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama