Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)


We wtorek, 9 sierpnia Niebieski Zaułek Restaurację Mazurską w Szczytnie odwiedzą dziennikarze Radia Olsztyn. I to właśnie stamtąd, w godzinach od 10 do 14, będzie nadawana na żywo audycja „Radio od kuchni”. Co ciekawe restauracja będzie otwarta dla wszystkich, co oznacza że każdy z nas może stać się częścią tej audycji. - I skosztować oczywiście naszych potraw – mówi ze śmiechem Joanna Zembrzuska-Król, współwłaścicielka restauracji. - Gorąco do nas zapraszam.Będzie to już ósmy odcinek najsmaczniejszej radiowej audycji – „Radio od kuchni”. Tym razem dziennikarze Radia Olsztyn zabiorą swoich słuchaczy w kulinarną podróż do miasta, w którym blisko 400 lat temu gościł ze swoim dworem król Polski Władysław IV Waza.

 

Jakimi smakami zaskoczy nas Szczytno? Czy dowiemy się co jadał mieszkający w tym mieście Krzysztof Klenczon i co zaserwowano królowi Polski, który przebywał tu w 1639 roku? Na te pytanie odpowiedzi usłyszymy już jutro na antenie Radia Olsztyn.

 

O tym dlaczego warto korzystać z lokalnych produktów i jakie potrawy można z nich wyczarować opowie z kolei Grażyna Klimek – szefowa kuchni Niebieskiego Zaułka Restauracji Mazurskiej w Szczytnie. Radiowymi przewodniczkami w tej podróży będą, jak co tydzień, Dorota Grzymska i Izabela Malewska.

 

Niebieski Zaułek Restauracja Mazurska to bez wątpienia jedno z pyszniejszych miejsc w naszym powiecie. Menu bazujące na tradycyjnej kuchni polskiej w Niebieskim Zaułku kryje inspiracje wielkim światem. A sielski klimat domowego wnętrza sprawia, że zapomina się o problemach, a delektuje smakami.


Reklama

 

Właścicielami restauracji są Joanna Zembrzuska-Król i jej mąż Piotr Król. To oni dbają o każdy szczegół wystroju, czy najmniejsze ziarenko smaku w potrawach, które tam serwują.

 

– Siłą naszej kuchni jest autentyczność – tłumaczy pani Joanna. – Nie silimy się na modyfikacje, udziwnienia. Świeży, regionalny produkt i umiejętność wydobycia jego smaku – tyle wystarczy, aby tworzyć uczciwą, dobrą kuchnię. Świadomość konsumencka rośnie, chcemy wiedzieć co jemy i skąd pochodzą składniki.

 

A o tym, że wykorzystywane w restauracyjnej kuchni produkty są świeże i regionalne świadczy na przykład fakt, że pani Joanna własnoręcznie zbiera zioła do swoich potraw.

 

- Mamy też sprawdzonych, lokalnych dostawców – dodaje. - To ważne, bo dobry produkt to 80 procent smaku. W naszej kuchni nie ma żadnych sztucznych dodatków. Lubimy zdrowe odżywianie dlatego sami robimy makaron, kluski, pierogi, czy też zbieramy i przetwarzamy żurawinę, bez, czy lipę jako dodatek do poszczególnych dań.

Reklama

 

Hitami Niebieskiego Zaułka już stały się: karmuszka, schabowy z kością, placek Mazura, flaczki, czy tradycyjny rosół.

 

- Staramy się dopasowywać menu do pór roku – mówi pani Joanna. - Sama lubię odkrywać nowe smaki dlatego nasi klienci mogą liczyć na nowości, ale oczywiście w karcie stale są potrawy, które nasi klienci już polubili... Zapraszam do nas każdego dnia i do Radia Olsztyn już we wtorek – dodaje z uśmiechem. - Tam zdradzimy więcej tajemnic naszej kuchni...

 

ro/ipKomentarze do artykułu

Tommy

Jedzenie ok.

Ewa i Andrzej

Podziwiamy Joannę, która stworzyła klimat i dba o potrawy Niebieskiego Zaułka...za pasję, świerzość i smaki. Tam się je naprawdę pyszniei jedzenie jest przygotowywane jak dla członków rodziny. Najlepsza restauracja nie tylko w Szczytnie, ale i w całym okręgu!

Anka

Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama