Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)


We wtorek, 9 sierpnia Niebieski Zaułek Restaurację Mazurską w Szczytnie odwiedzą dziennikarze Radia Olsztyn. I to właśnie stamtąd, w godzinach od 10 do 14, będzie nadawana na żywo audycja „Radio od kuchni”. Co ciekawe restauracja będzie otwarta dla wszystkich, co oznacza że każdy z nas może stać się częścią tej audycji. - I skosztować oczywiście naszych potraw – mówi ze śmiechem Joanna Zembrzuska-Król, współwłaścicielka restauracji. - Gorąco do nas zapraszam.


 • Data:

Będzie to już ósmy odcinek najsmaczniejszej radiowej audycji – „Radio od kuchni”. Tym razem dziennikarze Radia Olsztyn zabiorą swoich słuchaczy w kulinarną podróż do miasta, w którym blisko 400 lat temu gościł ze swoim dworem król Polski Władysław IV Waza.

 

Jakimi smakami zaskoczy nas Szczytno? Czy dowiemy się co jadał mieszkający w tym mieście Krzysztof Klenczon i co zaserwowano królowi Polski, który przebywał tu w 1639 roku? Na te pytanie odpowiedzi usłyszymy już jutro na antenie Radia Olsztyn.

 

O tym dlaczego warto korzystać z lokalnych produktów i jakie potrawy można z nich wyczarować opowie z kolei Grażyna Klimek – szefowa kuchni Niebieskiego Zaułka Restauracji Mazurskiej w Szczytnie. Radiowymi przewodniczkami w tej podróży będą, jak co tydzień, Dorota Grzymska i Izabela Malewska.

 

Niebieski Zaułek Restauracja Mazurska to bez wątpienia jedno z pyszniejszych miejsc w naszym powiecie. Menu bazujące na tradycyjnej kuchni polskiej w Niebieskim Zaułku kryje inspiracje wielkim światem. A sielski klimat domowego wnętrza sprawia, że zapomina się o problemach, a delektuje smakami.


Reklama

 

Właścicielami restauracji są Joanna Zembrzuska-Król i jej mąż Piotr Król. To oni dbają o każdy szczegół wystroju, czy najmniejsze ziarenko smaku w potrawach, które tam serwują.

 

– Siłą naszej kuchni jest autentyczność – tłumaczy pani Joanna. – Nie silimy się na modyfikacje, udziwnienia. Świeży, regionalny produkt i umiejętność wydobycia jego smaku – tyle wystarczy, aby tworzyć uczciwą, dobrą kuchnię. Świadomość konsumencka rośnie, chcemy wiedzieć co jemy i skąd pochodzą składniki.

 

A o tym, że wykorzystywane w restauracyjnej kuchni produkty są świeże i regionalne świadczy na przykład fakt, że pani Joanna własnoręcznie zbiera zioła do swoich potraw.

 

- Mamy też sprawdzonych, lokalnych dostawców – dodaje. - To ważne, bo dobry produkt to 80 procent smaku. W naszej kuchni nie ma żadnych sztucznych dodatków. Lubimy zdrowe odżywianie dlatego sami robimy makaron, kluski, pierogi, czy też zbieramy i przetwarzamy żurawinę, bez, czy lipę jako dodatek do poszczególnych dań.

Reklama

 

Hitami Niebieskiego Zaułka już stały się: karmuszka, schabowy z kością, placek Mazura, flaczki, czy tradycyjny rosół.

 

- Staramy się dopasowywać menu do pór roku – mówi pani Joanna. - Sama lubię odkrywać nowe smaki dlatego nasi klienci mogą liczyć na nowości, ale oczywiście w karcie stale są potrawy, które nasi klienci już polubili... Zapraszam do nas każdego dnia i do Radia Olsztyn już we wtorek – dodaje z uśmiechem. - Tam zdradzimy więcej tajemnic naszej kuchni...

 

ro/ipKomentarze do artykułu

Tommy

Jedzenie ok.

Ewa i Andrzej

Podziwiamy Joannę, która stworzyła klimat i dba o potrawy Niebieskiego Zaułka...za pasję, świerzość i smaki. Tam się je naprawdę pyszniei jedzenie jest przygotowywane jak dla członków rodziny. Najlepsza restauracja nie tylko w Szczytnie, ale i w całym okręgu!

Anka

Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama