Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Nadleśnictwo Szczytno urządzi las, odbyły się pierwsze konsultacje (zdjęcia)


Nadleśnictwo Szczytno przeprowadziło pierwsze konsultacje z instytucjami i organizacjami dotyczące Planu Urządzania Lasu na lata 2025-2035. Dokument, który powstanie za dwa lata ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania nadleśnictwa. Określa bowiem wszystkie kierunki działania i gospodarki leśnej.


  • Data:

- Mówimy tu o wszystkich dziecinach. Począwszy od tego jakie nasadzenie i w jakich miejscach będą wykonywane, jakie zabiegi pielęgnacyjne, kierunki ochrony przyrody przez edukację do turystyki – wyjaśnia Anna Boruszewska-Cudak, rzecznik prasowy nadleśnictwa.

 

Na spotkaniu, które odbyło się 10 listopada leśnicy omówili ich wstępne plany i zaprezentowali dotychczasowe działania. Nie ukrywają, że zależy im na tym, aby mieszkańcy obszaru nadleśnictwa powiedzieli jakie są ich potrzeby i spostrzeżenia.


Reklama

 

Reklama

Każda zainteresowana osoba może złożyć do nadleśnictwa swoje uwagi.

 

- Głos mieszkańców, instytucji i organizacji, a także przedsiębiorców z naszego obszaru jest dla nas bardzo ważny – mówi rzeczniczka. - Wszystkie przekazane nam wskazówki bądź uwagi są dla nas cenne i nie pozostaną bez odpowiedzi. Można je składać do nas lub do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.Komentarze do artykułu

do Kowal

Chyba zapomniałeś, że PO chciało sprywatyzować lasy. Wtedy dopiero gospodarka rabunkowa miałaby się świetnie. Mógłbyś wówczas tylko pomarzyć o spacerach po prywatnych lasach czy grzybobraniu.

Ent

Dokładnie kolego. Do tego jeszcze pijana myśliwska hołota wybije resztę życia pośród kikutów drzew

Kowal

Jedyny sposób, w jaki mieszkańcy Warmii i Mazur chcieliby, żebyście urządzali im las jest taki: zostawcie nasze lasy w spokoju. Czytelnicy, wejdźcie na mapy Google i obejrzyjcie okolice Szczytna i na własne oczy przekonajcie się, jak mało lasu nam zostało. To wszystko znikło w ciągu kilku ostatnich lat. Zielone Płuca Polski chorują na raka, a rak ten nazywa się gospodarka leśna pod przewodnictwem PiS. Tego, co wyrżnęli do tej pory, nie da się odbudować przez kilkadziesiąt następnych lat. Dla polityków las to forsa do napchania sobie kieszeni, dla nas i zwierząt to życie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama