Środa, 21 Luty
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego:


  • Data:

1. Z coraz większym rozbawieniem oglądam licznie publikowane w prasie fotki z uroczystości zakończenia różnych ważnych inwestycji typu kawałek chodnika, sto metrów zakopanej rury, czy odnowiona świetlica, na których najważniejsze jest wspólne pocięcie na kawałki jakiejś wstążki przez kilka do kilkunastu osób uznanych za godne udziału w takiej zabawie, a zestaw uczestników operacji stanowi o ich pozycji w gminnych, a nawet powiatowych układach personalnych, warto więc może byłoby na tej podstawie zaprowadzić ranking i publikować raz w miesiącu aktualną tabelkę z komentarzem o awansach i spadkach.


Reklama

2. Mieszkańcy Szczytna, jak zawsze, wykazali się zdrowym rozsądkiem i „wyprostowali” genialne rozwiązanie urbanistyczne, jakim są schody od ulicy Konopnickiej do jeziora, o którym bezobjawowi intelektualiści z władz miasta twierdzą, iż nie jest tam potrzebny żaden zjazd dla wózków czy rowerów, no to w prosty sposób wytyczono „w czynie społecznym” na przyległym terenie zjazd naturalny, z którego gremialnie korzystają zarówno mamy z wózkami, rowerzyści jak i – co ostatnio widziałem - osoby niepełnosprawne na elektrycznych wózkach inwalidzkich i nie słyszałem, aby komuś nawet gdy jest mokro coś się stało.

Reklama

3. Już bez żartów warto odnotować powstanie w mieście nowej ulicy o pięknej nazwie Żeglarska, jak na razie jest to po prostu droga biegnąca przez plac budowy w stronę jeziora, lecz ze względu na takie właśnie położenie może to być jedna z najpiękniejszych uliczek w Szczytnie i teraz już wszystko zależy tylko od inwestora i przyszłych mieszkańców, którym trzeba pozazdrościć możliwości wykazania się inwencją.

WAM

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama