Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


1. Udany andrzejkowy recital Jarosława Chojnackiego w salach szczycieńskiego muzeum zaprzecza dość powszechnym utyskiwaniom na małe zainteresowanie odbiorem trudniejszych form sztuki przez szeroką publiczność, bo ta dopisała zdecydowanie ponad oczekiwania organizatorów, trafnie wyczuwając różnicę pomiędzy sztuką a objazdowymi formami rozrywki, jakie z małym powodzeniem są oferowane nam w innych miejscach.


  • Data:

2. Najbardziej popularna gra plebejska jaką jest piłka nożna przyciąga przed telewizory miliardy widzów na cały świecie, sam nie opuściłem żadnej transmisji meczu polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata od 1974 roku, lecz po występ(k)ach kadry niejakiego Michniewicza z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną zamiast oglądać mecz z Francją wybrałem koncert w Filharmonii Olsztyńskiej i nie żałuję, chociaż nie wyrobiłem i powtórkę transmisji obejrzałem jeszcze tej samej nocy, taka jest siła nałogu.


Reklama

 

 

3. I znów po ponad 40 latach Polak ma szansę na lot w kosmos, tym razem nie oficer pilot a inżynier, uznany w Europie fachowiec od efektów promieniowania kosmicznego - dr Sławomir Uznański pokonał 22 tysiące konkurentów i znalazł się na razie w rezerwowej grupie 11 kandydatów Europejskiej Agencji Kosmicznej przygotowywanych do lotów na stację orbitalną, co w porównaniu z informacjami na temat piłki kopanej czy przepychanek tzw. polityków wokół sejmowego korytka jakoś nie wzbudziło większego zainteresowania, ale jest moim zdaniem o wiele, wiele istotniejsze dla mieszkańców kraju nad Wisłą.

Reklama

WAMKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama