Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Koniec milczenia. Policjanci zatrzymali 44-letniego „kata” z gminy Świętajno


Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańcy gminy Świętajno, który znęcał się nad żoną i dwójką dzieci. Dowody są na tyle silne, że mężczyzna otrzymał nakaz opuszczenia domu oraz zakaz kontaktować się z pokrzywdzoną żoną oraz dziećmi.Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie w poniedziałek, 5 lutego interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Świętajno. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o zachowaniu męża, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią oraz nad dwójką ich dzieci.


Reklama

 

- Mundurowi na podstawie zebranych informacji podjęli decyzję o zatrzymaniu 44-letniego sprawcy przemocy domowej i przewiezieniu go do komendy w Szczytnie – informuje „Tygodnik Szczytno” sierżant Emilia Pławska ze Szczycieńskiej policji.

 

 

Po przesłuchaniu kobiety i zgromadzeniu materiału dowodowego, we wtorek, 6 lutego mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 207 kodeksu karnego, tj. znęcanie się nad osobami najbliższymi.

Reklama

 

- Wobec mężczyzny został wydany nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego domu – mówi policjantka. - 44-latek według wydanego zakazu nie może także kontaktować się z pokrzywdzoną żoną oraz dziećmi – dodaje.

 

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że stosowanie przemocy jest niedopuszczalne. Każdy z nas powinien reagować w przypadku zauważenia niepokojących sygnałów w naszym najbliższym otoczeniu.

(ep)ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama