Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Koncert Adama Zalewskiego – Szczytno - niedziela, 26 czerwca


Na niedzielę, 26 czerwca zaplanowano koncert muzyki organowej w murach szczycieńskiej barokowej perełki, jaką jest kościół ewangelicko-augsburski przy ulicy Warszawskiej 1. Początek wydarzenia godz. 18. Na kościelnych organach zagra znakomity muzyk Adam Zalewski.

 ADAM ZALEWSKI – urodzony 27 kwietnia 1999 roku w Szczytnie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w 2015 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

 

 

Najpierw w klasie organów Jarosława Ciecierskiego, następnie w klasie organów Iwony Pietkiewicz. Obecnie jest absolwentem PSM w Olsztynie, którą ukończył z wyróżnieniem, a także studentem III roku informatyki na UWM w Olsztynie.

 

 

Uczestniczył w kursach interpretacji muzyki organowej z: prof. Mariettą Karuzel-Sosnowską, prof. Andrzejem Chorosińskim, prof. Christophe`m Mantoux, Babtiste Florian`em Marle-Ouvrard`em, Danielem Nowakiem oraz Adamem Tańskim.

 

W roku 2016 zdobywca I nagrody w IV Szkolnym Konkursie Kompozytorskim organizowanym przez Sekcję Teorii PSM w Olsztynie oraz stypendysta Lions Club Olsztyn w roku 2018/2019. Koncertował w takich miastach jak: Olsztyn, Szczecin, Bielsko-Biała czy Łódź.


Reklama

 

Reklama

 

 

 

Kościół ewangelicko-augsburski przy ulicy Warszawskiej to ponad 300-letnia budowla, która przetrwała wiele wydarzeń historycznych - w tym dwie wojny światowe - i wyszła z nich bez szwanku. Niestety kondycja kościoła po tych 300 latach mocno spadła, a ostatnia wichura była tego dowodem. Dach wieży wymaga gruntownego remontu, a pokrycie jego kosztów dla Parafii jest bardzo trudne. Bez pomocy wręcz niemożliwe.

 

 

 

- Organizując ten charytatywny koncert chciałbym wspomóc zbiórkę funduszy – mówi Adam Zalewski. - Cel jest szczytny. Jest to najstarszy budynek w Szczytnie, a wnętrze zachwyca swą estetyką wielu turystów jak i mieszkańców. Wstęp na koncert jest darmowy, ale mam do Państwa ogromną prośbę. Licząc na Państwa dobre serca zachęcam do złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz wspomnianego remontu. Ofiarę można złożyć po koncercie lub poprzez przelew na konto:

Bank Spółdzielczy w Szczytnie

08 8838 0005 2001 0103 0898 0001

W tytule przelewu: remont wieży w Szczytnie

Więcej informacji na ten temat podczas koncertu.

Pozdrawiam serdecznie! Do zobaczenia i usłyszenia!

Adam ZalewskiKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama