Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Komunikat o braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Jedwabno


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie 18 października 2021 r. wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Jedwabno (zaopatrującego miejscowości: Jedwabno, Szuć, Lipniki, Burdąg, Małszewo i Waplewo) ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane bakteriami grupy coli. Na szczęście mieszkańcy nie zostali pozbawieni wody, bo zostali podłączeni niemal natychmiast do innego wodociągu. Jednocześnie trwają pracę nad usunięciem zagrożenie w zanieczyszczonym wodociągu.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie nakazał doprowadzić jakość wody do wartości zgodnych z obowiązującymi wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294).

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców oraz możliwości techniczne sieć wodociągowa w miejscowościach zaopatrywanych przez wodociąg Jedwabno od 18 października 2021 r. zasilana jest z ujęcia wody w Witowie, produkującego wodę o dobrej jakości.


Reklama

 

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Szczytnie.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie Tomasz Liwartowski

Reklama

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama