Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Kaziuki Wilniuki - kresowy sentyment i młode talenty na jednej scenie (zdjęcia)


Za nami doroczne „Kaziuki Wilniuki” - okazja głównie do tego, by wraz z prowadzącymi i artystami udać się w sentymentalną podróż. Jak zawsze nie brakowało widzów, kresowych wyrobów na kiermaszu, wielkanocnych palm (choć do świąt jeszcze bez mała miesiąc), a przede wszystkim aplauzu dla kunsztu młodych artystów z litewsko-polskich zespołów.


  • Data:

Średnia wieku widowni może – co prawda – wskazywać, że kresowy sentyment dotyczy starszego i mocno starszego pokolenia, ale przynajmniej scena należała do dużo młodszych członków zespołów prosto z litewskich Niemenczyna i Solnecznik, czyli miejscowości, z którymi szczycieńskie i powiatowe władze, a także Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej od lat blisko współpracują.


Reklama

 

Co ważne, przybyłe z Litwy zespoły mają w nazwie „polskie”, a to powinien być wystarczający powód, by na widowni pojawiło się także młodsze i najmłodsze pokolenie szczytnian.

 

I jeszcze inny jest powód. Niezależny od granic i państwowej przynależności. Taniec, przygotowanie, stroje, a przede wszystkim entuzjazm młodych członków zespołów – to niedościgły wzór dla tych, którzy mogliby podobnie działać w naszym mieście czy powiecie. Takie koncerty i prezentacje mogłyby być zachętą. Szkoda więc (choć nie tylko z tej przyczyny), że bywają w Szczytnie tylko raz w roku.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama