Konkurs na stanowisko nowego prezesa spółki Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Jurand” w Szczytnie został rozstrzygnięty. Pomimo tego, że zarząd na to stanowisko rekomendował inną osobę, prezesem pozostanie Karolina Łukaszewska. - Zaproponowana osoba nie przyjęła naszych warunków finansowych – informuje burmistrz Stefan Ochman. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że prezesem pozostanie pani Karolina Łukaszewska.
Karolina Łukaszewska, która do tej pory związana była z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Szczytnie fotel prezesa objęła tymczasowo, po rozwiązaniu umowy z Agnieszką Cąkałą. Ówczesną prezes, na wniosek burmistrza odwołała Rada Nadzorcza spółki. Był to efekt licznych nieprawidłowości, które w instytucji wykazał audyt. Chociaż włodarz dał jej szansę, by je naprawić, jego zdaniem Cąkała nie wywiązała się z tego zadania.
Ogłoszony w grudniu konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. O fotel prezesa TBS-u ubiegało się aż pięciu kandydatów. Ich personaliów ani miasto, ani Rada Nadzorcza ujawnić nie chce, zasłaniając się ochroną danych osobowych. Rada nadzorcza zarekomendowała burmistrzowi jedną z uczestniczek konkursu.
- W trakcie rozmowy nie udało nam jednak się dojść do porozumienia w związku z proponowanym wynagrodzeniem – wyjaśnia burmistrz. - Osoba ta zrezygnowała uznając, że jest ono zbyt niskie.
Dlatego zapadła decyzja o pozostawieniu kierownictwa w rękach Karoliny Łukaszewskiej, która zdaniem zarówno burmistrza, jak i rady, dobrze sprawdza się w roli prezesa.
- Pani Karolina pokazała nam, że jest zaangażowana, wiele rzeczy udało jej się już zrobić, cały czas rozwiązuje również problemy w spółce – wyjaśnia Ochman.
Jednocześnie nie ukrywa, że pani Karolina była jednym z filarów działającego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
- W tej chwili musimy podjąć kroki, by znaleźć osobę, która zastąpi ją w ZGK, co ze względu na jej wysokie kompetencje i zadania, którymi zajmowała się może nie być łatwe – wyjaśnia.
Tymczasem Karolina Łukaszewska dalej kieruje spółką na kontrakcie menadżerskim zawartym na czas nieokreślony. Burmistrz nie wyklucza jednak, że za jakiś czas może pokusić się o ponowne ogłoszenie konkursu.
- Widzę, że jest zainteresowanie kierowaniem spółką, konkurs przyciągnął sporą liczbę kandydatów. Na ten moment jednak TBS pozostaje w rękach pani Karoliny – dodał.
To, co przeczytałeś online, to tylko ułamek tego, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym papierowym wydaniu „Tygodnik Szczytno”. Każdy czwartek to nowa dawka intrygujących tematów, lokalnych historii i ekskluzywnych materiałów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Lokalna gazeta to Twoje źródło wiedzy o regionie. Sięgnij po „Tygodnik Szczytno” i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół Ciebie.
Twój powiat, Twoje historie – czytaj z nami co tydzień.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33