Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Kamionek z czynszówkami. Powstaną 72 mieszkania na wynajem


Gmina Szczytno jest o kolejny krok bliżej budowy 72 nowoczesnych mieszkań w Kamionku. Inwestycja ma powstać w ramach spółki SIM KZN Warmia i Mazury.Spółka właśnie podpisała umowę z firmą EVEN. Architekci na opracowanie projektu budowlanego wraz z analizą kosztowo - finansową na budowę budynków wielorodzinnych. - Prace projektowe potrwają do wakacji i zakończą się otrzymaniem pozwolenia na budowę – zapowiadają przedstawiciele SIM KZN Warmia i Mazury.

 

Wcześniej władze gminy Szczytno przygotowały wstępną koncepcję na wybudowanie dwóch bloków mieszkalnych w Kamionku. Łącznie to aż 72 mieszkania. Samorządowcom udało się też pozyskać 80-arową działkę pod budowę mieszkań.

 


Reklama

- Będą to obiekty wybudowane w nowoczesnej technologii z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, co daje gwarancję niskich kosztów utrzymania – mówi wicewójt gminy Ewa Zawrotna. - Bloki powstaną vis-a-vis świetlicy wiejskiej. Co ważne, przyszli najemcy będą mogli dojść do własności mieszkań – dodaje.

 

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest spore.

 

- Co jakiś czas mamy telefony i maile z zapytaniami – przyznaje wicewójt Zawrotna. - Myślę, że ta inwestycja może rozwiązać problem mieszkaniowy w naszej gminie, a zwłaszcza brak dostępności lokali socjalnych.

Reklama

 

Kto może stać się najemcą mieszkań? O tym mówi szczegółowy regulamin. Jednym z warunków jest wpłata 20 procent wartości danego mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Szczegółów najlepiej szukać w siedzibie Urzędu Gminy Szczytno znajdującej się przy ulicy Łomżyńskiej 3 w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

Tomek

Biorąc po uwagę że większość mieszkańców zarabia najniższą krajową, może poza Panią Zawrotną, to propozycja nie dla nas. Ponieważ 20% obowiązkowej wpłaty przy 50 metrowym mieszkaniu to kwota 77000 tyś zł.

Ewa

Uważam, że w pierwszej kolejności powinna powstać szkoła podstawowa w Kamionku, a dopiero potem bloki socjalne.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama