Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Kamil Kołodziejski z brązowym krążkiem mistrzostw Polski


Za nami mistrzostwach Polski brazylijskiego jiu-jitsu w Gnieźnie. Startowała tam czwórka szczycieńskich wojowników z Katana Berserker's Team Szczytno.


  • Data:

Na gnieźnieńskich matach przez trzy dni stawiła się rekordowa liczba około dwóch tysięcy startujących uczestników. Było blisko. Jedynym, szczycieńskim medalistą Mistrzostw Polski został Kamil Kołodziejski, który wrócił z brązowym medalem.


Reklama

 

- Niestety, po wygranych eliminacjach Kamil nie wyszedł do półfinałowej walki na skutek kontuzji kciuka. Szkoda, bo myślę, że mógł skończyć turniej ze złotem — krótko komentuje Jacek Szewczak ze Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Bersekers. - Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach. Popełnili błędy, walcząc niejednokrotnie z aktualnymi mistrzami Polski.

 

Marcin Welk w pierwszej wyrównanej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Kielc, Sebastiana Barczyckiego. Do finału nie dotarł również najmłodszy z czwórki - Gaspar Święciński. Po dwóch wygranych pojedynkach, w ćwierćfinale Gaspar popełnił błąd - wykonał niedozwoloną technikę, w wyniku, której sędzia przerwał pojedynek. Święciński musiał zejść z maty, uznając wyższość swojego przeciwnika.

Reklama

 

W Gnieźnie wystartował również Łukasz Elbruda, który startował w kategorii Adult oraz Masters. Niestety, już w pierwszej walce trafił na bardzo mocnego przeciwnika. Popełnił do tego błąd, przez który przegrał walkę.

 

- Kolejny pojedynek stoczył w kategorii adult, gdzie po trudnym boju i wyniku 2:2 sędziowie orzekli zwycięstwo przeciwnika Łukasza – dodaje Szewczak.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama