Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Kacper Chełstowski z Pasymia historycznym zwyciężą turnieju


Kacper Chełstowski z Pasymia wygrał kategorię open IX edycji Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno. W finale pokonał Krzysztofa Mendalkę (Przasnysz). Tegoroczny zwycięzca jest najmłodszym triumfatorem w historii turnieju.

 W tym roku, jak rzadko, pogoda nie przeszkadzała w przebiegu kolejnej już - IX-tej edycji Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno, który odbył się od 11 do13 czerwca na gminnych kortach w Nowym Gizewie.

 

Przez wszystkie dni zawodnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Ponownie zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach, w których zagrało łącznie 32 tenisistów. Oprócz sportowców z naszego powiatu na turniej przyjechali zawodnicy z: Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Makowa Mazowieckiego, Przasnysza.

 

W kategorii „Open” Kacper Chełstowski (Pasym) pokonał Krzysztofa Mendalkę (Przasnysz).


Reklama

 

W półfinałach grali też Andrzej Cegiełka (Bartoszyce) oraz Adam Sado (Maków Mazowiecki).

 

Podkreślić należy, że tegoroczny zwycięzca jest najmłodszym triumfatorem w historii tego turnieju.

 

W kategorii „50+” zwyciężył Paweł Daszkiewicz (Ełk), który w finale pokonał Janusza Bila (Leśny Dwór) po zaciętym, trwającym ponad 2,5 godziny meczu.

 

W półfinałach grali również Edward Studziński (Wielbark) i Arkadiusz Wojtecki (Pasym).

Reklama

 

- Wyrównany poziom zawodników w obu kategoriach spowodował, że wiele meczów rozstrzygane było w tie breakach – mówi Andrzej Jemielita ze Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy. - Dzięki współpracy z Gminą Szczytno i Powiatem Szczycieńskim udało się zapewnić należytą oprawę całych zawodów i zapewnić cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców Turnieju

 

Organizatorzy : Urząd Gminy w Szczytnie, Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama