Środa, 29 Listopad
Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina -

Reklama


Reklama

Gorąco wokół ciepła z Veolii, dyskusja podczas sesji rady miejskiej


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono temat wysokich cen za ciepło dostarczane mieszkańcom przez spółkę Veolia, której jednym z dwóch udziałowców jest samorząd. Na sesji pojawili się przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron.W czwartek 27 kwietnia, odbyła się sesja Rady Miejskiej. Pierwszym i chyba jednym z najgorętszych tematów były drastycznie rosnące ceny ciepła dostarczanego przez spółkę Veolię. To pokłosie działań mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej Odrodzenie, którzy przestali biernie przyjmować nowe stawki i postanowili się całej sprawie dokładnie przyjrzeć.

 

Na sesji obecny był Marek Kaszkowiak, wiceprezes zarządu spółki, Krzysztof Krakowski, prezes spółdzielni mieszkaniowej Odrodzenie, Konrad Wróblewski, przedstawiciel firmy ProDomus, Agnieszką Cękała, prezes szczycieńskich TBS, Aneta Gudzbeler, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz przedstawiciele komitetu obrony praw mieszkańców: Dorota Poniatowska, Marianna Zduniak i Adam Cudak.


Reklama

 

Podczas spotkania padły pytania o koszty i możliwości ich ograniczenia. Najbardziej zainteresowani konkretów jednak nie usłyszeli.

 

- Niestety, wszystkie odpowiedzi, których udzielał pan Kaszkowiak były wymijające, a tłumaczenie lakoniczne – mówi Bartosz Roczeń, przewodniczący komitetu. - Zgodnie z prośbą pana wiceprezesa na najbliższym spotkaniu naszego komitetu przygotujemy szereg pytań, które niezwłocznie złożymy spółce na piśmie.

 

Inaczej do sprawy podszedł prezes Krakowski, który na sesji szczegółowo odpowiadał na pytania radnych. Jak poinformował nas przedstawiciel komitetu, spółdzielnia udzieliła już znacznej części odpowiedzi na pytania, które jej zadali.

Reklama

 

- Oczywiście, cały czas pozostajemy w kontakcie i zadajemy pytania, które pozwolą nam zrozumieć naszą sytuację. Przygotowujemy się również do walnego zebrania spółdzielni – dodaje Bartosz Roczeń.

 

Spotkanie komitetu odbędzie się w środę (10 maja) już po zamknięciu tego wydania Tygodnika Szczytno. Do tematu wrócimy w kolejnym numerze.Komentarze do artykułu

Drodzy mieszkańcy, przecież wyraźnie wam powiedziano, że dostaliście maksymalną podwyżkę, 40% w stosunku do poprzedniego roku. O co więc chcecie jeszcze pytać? Zalecam piece kaflowe sobie postawić, albo przynajmniej \"kozy\". Polska została właśnie doprowadzona do bankructwa.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama