Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Garażem przy Korczaka zajmie się sąd


Nie widać finału sprawy konfliktowego garażu przy ulicy Korczaka w Szczytnie. Zajmie się nią sąd. Jak dowiedział się „Tygodnik Szczytno” domagają się tego obie strony konfliktu, czyli miasto oraz ostatni najemca obiektu.Miasto do sądu wystąpiło z wnioskiem o eksmisję ostatniego najemcy, który mimo wezwań nie zgodził się na dobrowolne oddanie pomieszczeń gospodarczych, w skład których wchodzi między innymi garaż przy ulicy Korczaka.

 

Z kolei najemca chce, aby sąd zajął się ustaleniem istnienia stosunku najmu garażu. Upraszczając, chodzi o ustalenie, czy zerwanie umowy przez samorząd na najem było przeprowadzone zgodnie z prawem i czy najemcy nie należy się bezprzetargowe pierwszeństwo zakupu.


Reklama

 

Konflikt wybuchł po tym, jak miasto zdecydowało się na sprzedaż tych pomieszczeń w przetargu. Ostatni najemca nie zgodził się z tym, bo domagał się prawa pierwokupu, po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę. Nad sprawą pochylili się nawet miejscy radni, którzy wzięli stronę najemcy i zgodzili się na bezprzetargową sprzedaż dotychczasowym najemcom. Ich uchwałę uchylił jednak nadzór prawny wojewody.

Reklama

 

Pomieszczenia miały zostać wystawione na przetarg. Niestety, nie można tego zrobić, bo ostatni najemcy nie chcą ich dobrowolnie oddać miastu.Komentarze do artykułu

Karolina

Kolejna rzecz przerosła tych miejskich włodarzy? Następny razem trzeba głosować na ludzi wykształconych ale nie po tych prywatnych uczelniach gdzie płacisz i masz bo wyniki potem są takie jak widać w Szczytnie w radzie miejskiej gdzie byle uchwały nie potrafią przegłosować a sprawa typu sprzątanie chodnika rośnie do rangi co najmniej europarlamentu. Buraki!

Sebastian

Kiersikowski z Łachaczem walczą ale o swoje ciepłe posadki.

kierowca

Zgadzam się z Pawlem i Sylwią. Dlatego zgodnie z PISem walczą z Mańkowskim. My będziemy im potrzebni przed wyborami i w trakcie, teraz mieszkańcy i miasto się nie liczy.

Sylwia

Zgadzam się z p. Pawłem. Rafałek już dawno szykuje się na wyższe stanowisko

Paweł

Rafałek i Tomeczek na stanowisko burmistrza się szykują jeden z partii drugi ze stowarzyszenia....tacy kompetentni a tak prostej sprawy nie potrafią ustalić. Wszystko ich przerasta od uchwały śmieciowej po inwestycje drogowe nie mówiąc o sprzedaży garażu. Jedynie pikniki jakoś wychodzą i serwowanie bigosu.

ja

No Obserwator bardzo mądrze napisałeś ja tez nie chcę płacić czynszu, za paliwo, za jedzenie, fajnie jakby ktoś na moje dzieci dał, bo trochę drogo mnie kosztują. Radni szykują nam raj na ziemi.

Mieszkaniec

Opłata za śmieci w niedługim czasie zostanie przeliczona i wtedy mieszkańcy złapią się nie tyle za portfele co za głowy a ci nieudolni działacze będą maseczki zakładać na usta i czoło byle ich nikt w mieście nie rozpoznał.

Obserwator

Arielku, brakuje Tobie elementarnej wiedzy. Uchwała śmieciowa obowiązuje w Szczytnie, a Radni nie zgodzili się na proponowaną przez Burmistrza podwyżkę za śmieci. Arielku, chcesz płacić za śmieci 27 zł od osoby to płać, my nie chcemy!

Ariel

,,Dobrowolnie oddać miastu\" a dlaczego? Komu? Miejscy radni opłat za śmieci nie potrafią ustalić, jak i bez mrugnięcia okiem porzucają projek innopolice, którego samo przygotowanie kosztowało miasto i mieszkańców 2 miliony złotych. Tak więc niech wojewoda najpierw rozliczy miejskich radnych za te niekompetencję a nie zwykłych mieszkańców dręczy.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama