Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem


Już 150 osób zapisało się na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową w Szczytnie. - Wciąż można dołączyć – zachęca ksiądz Daniel Bojarski. - EDK odbędzie się w piątek, 24 marca – przypomina. - Tradycyjnie rozpocznie się w kościele WNMP w Szczytnie. Start godz. 19:30. Pątnicy będą mieli do pokonania tym razem 33 km. - To piękna forma spotkania Boga w ciszy, samotności i trudzie wysiłku. Zachęcamy do udziału – mówi ksiądz Andrzej Adamczyk, proboszcz parafii WNMP. - W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 300 osób.- W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem – mówią organizatorzy tego wydarzenia. - To czas milczenia, modlitwy i spotkania z Bogiem. To długa i często trudna trasa w ciszy, samotności, która ma pomóc mi rozważać mękę Chrystusa i spotkać się z Nim.

 

Tak jak w ubiegłym roku EDK Szczytno będzie prowadziła nas przez miejsca poświęcone Bogu. Będą to kościoły naszego miasta oraz kapliczki przydrożne, przy których tak wiele pokoleń i osób wznosi swoje modlitwy.

 

- To miejsca, w których się wychowaliśmy i które świadczą o naszym oddaniu Bogu. W każdym z tych miejsc możemy się zatrzymać, klęknąć na modlitwę – piszą księża z parafii WNMP w Szczytnie na profilu Facebook.


Reklama

 

Trasa prowadzi przez Szczytno, jednak stara się unikać głównych dróg oraz ruchu. Następnie prowadzi do Leman poprzez ścieżkę rowerową. Dalej do Roman drogą asfaltową.

 

Później do Kaspr i Trelkowa drogą gruntową. Następnie drogą przez las do Dębówka oraz leśną do Szczycionka. I tak kierując się do macierzy przez Kamionek odwiedzamy również cmentarz na którym jest ostatnia stacja EDK.

 

Trasa liczy około 33 km po różnej nawierzchni oraz w różnych warunkach. Z zejściami oraz podejściami.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma dostęp do trasy w aplikacji, książeczkę z rozważaniami Drogi Krzyżowej, odblask, wodę i przekąskę.

Reklama

 

Koszt udziału, to 30 zł na pokrycie zakupu zestawów. Opłatę uiszczamy dopiero w momencie odbioru w dniu EDK - 24 marca.

 

Pytania i wątpliwości należy kierować się do ks. Daniela Bojarskiego.

 

Zaplanowaną trasę można już dziś zobaczyć na oficjalnej stronie EDK. Można tam też się zapisać. Tam też zaznaczone są miejsca stacji Drogi Krzyżowej. Warto zapoznać się z tymi informacjami, zwłaszcza z plikiem do pobrania "Opis trasy": https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=8000

 Komentarze do artykułu

Anna

Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

szczytnianin od zawsze

Nie wiem czy JPII bardzo potrzebuje jako obrońców faszystów typu niejaki Grot, którego posta publikuje ta gazeta. Można się spierać i nie zgadzać, ale argumenty typu \"w bydlęcych wagonach wywieziemy\" powodują, iż wszelka dyskusja z osobami patologicznie nienawidzącymi każdego kto ma inne zdanie jest możliwa tylko po leczeniu klienta w dobrych warunkach, jakich nasz kraj mlekiem i miodem, od ośmiu lat płynący nie jest w stanie zapewnić. A jakby Grot i inni jemu podobni nie gardłowali, nie zakrzyczą rzeczywistości. JP II, za całym szacunkiem dla jego wielkości, tuszował przypadki pedofilii wśród księży.

Grot

Szczęść Boże. Nie tak łatwo jest w Polakach złamać wiarę, nie tak łatwo jest wymazać nam nasze wartości i zastąpić je amerykańskimi antywartościami, na marne poszły nieudolne próby amerykańskiej telAvizja TVN, która plując na pamięć Ś.P. Jana Pawła II jedyne co osiągnęła, to opluła samą siebie, a nam pokazała, ile antypolskich szmat, zalęgło się w Naszej Ojczyźnie. Bóg, Honor, Ojczyzna, z bogiem rodacy, jak w końcu zjednoczymy się, pod wspólnym sztandarem, to w bydlęcych wagonach wywieziemy tych, co nas podzielił, i ich klakierów też.

Do mm

Chwała Bogu - duch w narodzie nie gaśnie.

mm

Idzie ksiądz ulicą obok komisariatu policji i zobaczył na drodze rozjechanego zdechłego psa. Bez namysłu wchodzi na komisariat i krzyczy do siedzących policjantów: - Wy tu sobie bezczynnie siedzicie, a na drodze leży zdechły pies! Jeden z policjantów na to: - Hehe.. ja to myślałem, że wy jesteście od pogrzebów. Wszyscy się śmieją, a ksiądz na to: - Przyszedłem powiadomić najbliższą rodzinę.

Kosiorek Janina

Witam, chcę zapisać dwie osoby na ekstramalną drogę krzyżową .

Elżbieta Lewandowska

Pogłębianie relacji z Bogiem

Genia Kowalska

Szczesc Boże, gdzie można zapisać sie na droge krzyżową? Nie jestem robotem

Czak Noris

czy ksiundz Daniel na droge krzyżową pojedzie swoim nowym passatem?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama