Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem


Już 150 osób zapisało się na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową w Szczytnie. - Wciąż można dołączyć – zachęca ksiądz Daniel Bojarski. - EDK odbędzie się w piątek, 24 marca – przypomina. - Tradycyjnie rozpocznie się w kościele WNMP w Szczytnie. Start godz. 19:30. Pątnicy będą mieli do pokonania tym razem 33 km. - To piękna forma spotkania Boga w ciszy, samotności i trudzie wysiłku. Zachęcamy do udziału – mówi ksiądz Andrzej Adamczyk, proboszcz parafii WNMP. - W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 300 osób.- W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem – mówią organizatorzy tego wydarzenia. - To czas milczenia, modlitwy i spotkania z Bogiem. To długa i często trudna trasa w ciszy, samotności, która ma pomóc mi rozważać mękę Chrystusa i spotkać się z Nim.

 

Tak jak w ubiegłym roku EDK Szczytno będzie prowadziła nas przez miejsca poświęcone Bogu. Będą to kościoły naszego miasta oraz kapliczki przydrożne, przy których tak wiele pokoleń i osób wznosi swoje modlitwy.

 

- To miejsca, w których się wychowaliśmy i które świadczą o naszym oddaniu Bogu. W każdym z tych miejsc możemy się zatrzymać, klęknąć na modlitwę – piszą księża z parafii WNMP w Szczytnie na profilu Facebook.


Reklama

 

Trasa prowadzi przez Szczytno, jednak stara się unikać głównych dróg oraz ruchu. Następnie prowadzi do Leman poprzez ścieżkę rowerową. Dalej do Roman drogą asfaltową.

 

Później do Kaspr i Trelkowa drogą gruntową. Następnie drogą przez las do Dębówka oraz leśną do Szczycionka. I tak kierując się do macierzy przez Kamionek odwiedzamy również cmentarz na którym jest ostatnia stacja EDK.

 

Trasa liczy około 33 km po różnej nawierzchni oraz w różnych warunkach. Z zejściami oraz podejściami.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma dostęp do trasy w aplikacji, książeczkę z rozważaniami Drogi Krzyżowej, odblask, wodę i przekąskę.

Reklama

 

Koszt udziału, to 30 zł na pokrycie zakupu zestawów. Opłatę uiszczamy dopiero w momencie odbioru w dniu EDK - 24 marca.

 

Pytania i wątpliwości należy kierować się do ks. Daniela Bojarskiego.

 

Zaplanowaną trasę można już dziś zobaczyć na oficjalnej stronie EDK. Można tam też się zapisać. Tam też zaznaczone są miejsca stacji Drogi Krzyżowej. Warto zapoznać się z tymi informacjami, zwłaszcza z plikiem do pobrania "Opis trasy": https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=8000

 Komentarze do artykułu

Anna

Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

szczytnianin od zawsze

Nie wiem czy JPII bardzo potrzebuje jako obrońców faszystów typu niejaki Grot, którego posta publikuje ta gazeta. Można się spierać i nie zgadzać, ale argumenty typu \"w bydlęcych wagonach wywieziemy\" powodują, iż wszelka dyskusja z osobami patologicznie nienawidzącymi każdego kto ma inne zdanie jest możliwa tylko po leczeniu klienta w dobrych warunkach, jakich nasz kraj mlekiem i miodem, od ośmiu lat płynący nie jest w stanie zapewnić. A jakby Grot i inni jemu podobni nie gardłowali, nie zakrzyczą rzeczywistości. JP II, za całym szacunkiem dla jego wielkości, tuszował przypadki pedofilii wśród księży.

Grot

Szczęść Boże. Nie tak łatwo jest w Polakach złamać wiarę, nie tak łatwo jest wymazać nam nasze wartości i zastąpić je amerykańskimi antywartościami, na marne poszły nieudolne próby amerykańskiej telAvizja TVN, która plując na pamięć Ś.P. Jana Pawła II jedyne co osiągnęła, to opluła samą siebie, a nam pokazała, ile antypolskich szmat, zalęgło się w Naszej Ojczyźnie. Bóg, Honor, Ojczyzna, z bogiem rodacy, jak w końcu zjednoczymy się, pod wspólnym sztandarem, to w bydlęcych wagonach wywieziemy tych, co nas podzielił, i ich klakierów też.

Do mm

Chwała Bogu - duch w narodzie nie gaśnie.

mm

Idzie ksiądz ulicą obok komisariatu policji i zobaczył na drodze rozjechanego zdechłego psa. Bez namysłu wchodzi na komisariat i krzyczy do siedzących policjantów: - Wy tu sobie bezczynnie siedzicie, a na drodze leży zdechły pies! Jeden z policjantów na to: - Hehe.. ja to myślałem, że wy jesteście od pogrzebów. Wszyscy się śmieją, a ksiądz na to: - Przyszedłem powiadomić najbliższą rodzinę.

Kosiorek Janina

Witam, chcę zapisać dwie osoby na ekstramalną drogę krzyżową .

Elżbieta Lewandowska

Pogłębianie relacji z Bogiem

Genia Kowalska

Szczesc Boże, gdzie można zapisać sie na droge krzyżową? Nie jestem robotem

Czak Noris

czy ksiundz Daniel na droge krzyżową pojedzie swoim nowym passatem?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama