Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Druhowie ratują życie, a gmina spełnia ich marzenia


Marzenia strażaków z Dźwierzut stają się faktem: będzie budowa nowej strażnicy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na kolejny etap tej inwestycji. Nowa strażnica będzie kilkakrotnie większa od obecnej. Stara ma być rozebrana.Prace związane z modernizacją strażnicy w Dźwierzutach trwają już od jakiegoś czasu. Budowany jest garaż.

 

- Stan surowy otwarty jest już niemal na ukończeniu – mówi Barbara Trusewicz, wicewójt gminy. - Ten etap kosztował nas ponad 560 tys. zł – dodaje. - 500 tysięcy otrzymaliśmy na to zadanie z środków rządowych.

 

Teraz samorządowcy przymierzają się do drugiego etapu prac, który obejmie dokończenie garażu, budowę łącznika, plus stan surowy zamknięty pozostałej części strażnicy, łącznie z rozbiórką istniejącego obiektu.


Reklama

 

Reklama

 

Ten zakres prac oznacza, że przez jakiś czas strażacy będą mieli poważne kłopoty lokalowe.

 

- Druhowie znają projekt inwestycyjny, zgodzili się na takie etapowanie prac – mówi Trusewicz. - Zrobimy wszystko, aby te niegodności trwały jak najkrócej. Myślę, że i sprzęt, i oni sami przez jakiś czas pomieszczą się w nowym garażu, bo nie wyobrażam sobie, aby wszystko stało pod chmurką. Jednostka musi też zachować sprawność bojową – dodaje.

 

Szacunkowy koszt najbliższych prac to 5,5 mln zł. Tyle gmina otrzymała na ten cel z Polskiego Ładu. Niestety, nie jest wykluczone, że inwestycja będzie kosztowała znacznie więcej. Mówi się nawet o 10 mln zł.

 

Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, a otwarcie ofert zaplanowano na 16 grudnia. Rozbudowa strażnicy była wielkim marzeniem strażaków z Dźwierzut, którzy domagali się jej od lat.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama