Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Dino ma chrapkę na Dźwierzuty


Wygląda na to, że sieciówka Dino zainwestuje w Dźwierzutach. Przy ulicy Szczycieńskiej ma powstać sklep tej marki. Nasze informacje potwierdza Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. Właściciele lokalnych sklepów są załamani.


  • Data:

Przedstawiciele Dino zwrócili się do naszego urzędu o wydanie warunków zabudowy – przyznaje Barbara Trusewicz. - Nie mamy żadnej możliwości, aby takich warunków nie wydać.

 

Decyzja o warunkach zabudowy jest to pierwszy etap do realizacji planowanej inwestycji. Z ustaleń „Tygodnika Szczytno” wynika, że sklep - wielkości mniej więcej połowy powierzchni Biedronki - miałby powstać przy ulicy Szczycieńskiej. Na razie na przeszkodzie inwestycji stanęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Firma negocjuje z nimi możliwe zjazdy do sklepu z drogi krajowej.

 

Informacja dotarła już do lokalnych właścicieli sklepów.

 

- Tak duży obiekt w Dźwierzutach i to niemal w centrum sprawi, że wiele małych punktów będzie musiało się zamknąć – alarmują. - Nie wiem, co myślą sobie nasze władze, ale może to się źle skończyć. Nikt z nami nie konsultował takiej inwestycji.


Reklama

 

Barbara Trusewicz, sekretarz gminy przyznaje, że gmina nie ma wpływu na tę inwestycję.

 

- Działka pod nią został kupiona w obrocie prywatnym – mówi. - W październiku ubiegłego roku inna sieciówka chciała kupić działkę pod podobną inwestycję z zasobów gminy, ale w tamtym przypadku radni nie wyrazili na to zgody. Mieli na to wpływ. W tym przypadku możliwości samorządu są ograniczone.

 

Próbowaliśmy telefonicznie skontaktować się z inwestorem, przedstawicielem sieci, niestety telefon milczy. Wysłaliśmy zapytania mailowe. Czekamy na odpowiedź.

 

Sklepy Dino są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Sieć stworzył Tomasz Biernacki. Jest to sieć z większościowym kapitałem polskim. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych, a każdy z nich posiada stoisko mięsne z obsługą, w którym można kupić mięsa, wędliny oraz przetwory mięsne. W pierwszym kwartale 2019 Dino Polska otworzyła 33 markety i na koniec 2019 liczyła 1 218 sklepów i wzrosła o 243 nowe punkty w ciągu dwunastu miesięcy. 9 sierpnia 2018 Urząd Regulacji Energetyki udzielił zezwolenia na obrót paliwami płynnymi spółce Dino Oil, wchodzącej w skład Grupy Dino. Oznacza to, iż spółka może uruchamiać stacje benzynowe pod własną marką.

ReklamaKomentarze do artykułu

Mieszkanka Dźwierzut

Uważam że to doskonała inwestycja , wcześniej musiałam jedzić na zakupy do szczytna dziś będę miała dwa świetne supermarkety pod nosem :) Przestańcie się tak oburzać ,bo zapewne sami pierwsi polecicie na otwarcie i wyjdziecie z pełnymi siatami.

Andrzej

Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

Ali

Sklep to postęp ???????????? jej berecik coś głowa zmarzła!

Do moherka

Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

Joanna

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali

To kiepski sklep nie wnoszący nic do asortymentu produktów które juz bez problemu można kupić w Dźwierzutach.

Zuzia

I tak te nasze dzwierzuckie szuję nie dadzą nic zrobić zaraz będą zakładać stowarzyszenia i klapa ta nasza wiocha to dno

Moherowy beret

Uważam ze to super propozycja ! Ale na pewno znajda się tacy którzy będą przeciwni bo przecież po co nam rozwój , po co robić coś nowego a starym wyjadaczom zabierać koryto ? Jest to ogromna korzyść , nowe miejsca pracy których będzie więcej niż łącznie obecnie zatrudnionych w mini sklepach . Nie rozumiem tez tego ze ktoś ma pytać o zdanie małe sklepy i ich właścicieli?!!! W dziwrzutach jest jeden „prywatny” sklep wiec i jeden mieszkaniec . Więcej to sieciówki tak wiec nie maja zdania !!! Cpn to rozwniez korzyść dla Dźwierzut , nie tylko miejsca pracy ale i lepsza jakość paliwa bo obecnie to co mamy jest poniżej pasa. Zastanówmy się czy chcemy dać ludziom prace i dostęp do choć trochę większego i tańszego asortymentu nie fatygując się do miasta , czy kroczymy dalej w wyludnienia WSI!!!???

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama