Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Darmowe „zakupy” alkoholu skończą się dla 21-latka przed sądem


Policjanci ze Szczytna w trakcie wykonywanych czynności ujawnili mężczyznę, który udał się na „darmowe zakupy” do sklepu spożywczego na terenie miasta. 21-latek wyniósł ze sklepu dwie butelki alkoholu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.


  • Data:

W sobotę (28.01.2023r.) około godziny 14:00 policjanci szczycieńskiej jednostki w okolicy parku przy ulicy Żeromskiego w Szczytnie zauważyli mężczyznę. Mundurowi znali mężczyznę z wcześniejszych interwencji dotyczących kradzieży. Wylegitymowali 21-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w odzieży mężczyzny schowane dwie butelki alkoholu. 21-Latek przyznał policjantom, że chwilę wcześniej wyniósł towar z jednego ze sklepów przy ulicy Żeromskiego.


Reklama

 

Policjanci udali się z 21-latkiem do wskazanego przez niego sklepu. Pracownik ochrony, po obejrzeniu nagrania z kamer monitoringu potwierdził wersję „rabusia”. 21-Latek wziął z półki dwie butelki alkoholu i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Straty wyceniono na kwotę łączną ponad 170 złotych.

 

Dzięki szybkiemu działaniu szczycieńskich policjantów, towar w stanie nienaruszonym powrócił na półki sklepowe.

Reklama

 

Z uwagi na to, że 21-latek już wcześniej wielokrotnie dokonywał kradzieży na terenie miasta, policjanci skierowali jego sprawę do sądu. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny.

 

KPP Szczytno/as/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama