Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Dach w ogniu, potężne straty (zdjęcia)


Ponad 170 tys. zł straty, uratowane mienie warte 900 tys. zł – to bilans pożaru, do którego doszło w piątek, 6 stycznia w Rusku Małym.Po godz. 20 zapalił się tam dom jednorodzinny. Ogień zauważono na poddaszu budynku. Gdy na miejsce akcji dotarły pierwsze jednostki straży pożarnej płomienie wychodziły już na zewnątrz.

 

W akcji gaśniczej brało udział 23 strażaków z kilku jednostek. Walka z żywiołem trwała 11 godzin. Zaangażowano nawet podnośnik hydrauliczny, aby gasić płomienie od góry. Rozprzestrzenianie ognia udało się opanować w ciągu dwóch pierwszych godzin akcji.


Reklama

 

- Był to pożar ukryty, który rozwijał się wewnątrz ściany – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Aby dostać się do źródła ognia musieliśmy rozebrać konstrukcję ściany – dodaje.

 

Po ugaszaniu pożaru strażacy rozebrali częściowo dach, sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną. Ogień strawił około 30 metrów kwadratowych dachu, zalaniu uległy niższe kondygnacje budynku. Straty wyceniono na 170 tys. zł, a uratowane mienie to aż 900 tys. zł.

Reklama

Trwa ustalanie przyczyn powstania pożaru.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama