Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Czy Anna Rybińska zastąpi w radzie Aleksandrę Kobus-Drężek? Sąd rozpatruje protest wyborczy


Komitet „Razem dla Mieszkańców” złożył dwa protesty wyborcze do Sądu Okręgowego w Olsztynie, domagając się ponownego przeliczenia głosów w wyborach do Rady Miejskiej w Szczytnie, w okręgu nr 4. Jeśli protesty zostaną uwzględnione, może dojść do zmian w składzie rady.Protesty dotyczą wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 4 w Szczytnie. Komitet „Razem dla Mieszkańców” zawnioskował o ponowne przeliczenie wszystkich głosów, zarówno tych uznanych za ważne, jak i nieważne.

 

Domaga się także stwierdzenia nieważności wyborów, wygaśnięcia mandatu radnego, zarządzenie ponownych wyborów poprzez ponowne przeliczenie głosów.


Reklama

 

Reklama

Jeśli Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględni te protesty, mandat może utracić Aleksandra Kobus-Drężek, a do składu Rady Miejskiej może wrócić Anna Rybińska, która na razie nie chce komentować sprawy.

 

- Wiem, że protest został złożony i wiem że o wyniku wyborów w tym okręgu decydowała naprawdę niewielka różnica głosów, dlatego warto je przeliczyć – mówi. - Cierpliwie i bez emocji czekam na stanowisko sądu w tej sprawie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama