Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Burmistrz, radni i sołtysi z nową kasą


Od listopada burmistrz Wielbarka będzie zarabiał 19 tys. 470 zł brutto. Na ostatniej sesji radni miejscy ustalili też nowe wysokości swoich diet oraz tych dla sołtysów. Podwyżki to efekt ustawy rządowej, która wprowadziła nowe stawki wynagrodzeń dla samorządowców.W przypadku burmistrzów i wójtów w naszym powiecie maksymalna kwota zarobków to około 20 tys. zł brutto. Nie mogą oni jednak zarobić mniej niż 80 procent tej kwoty. Jedynie w granicach tych widełek mogą poruszać się radni, którzy ustalają wynagrodzenia burmistrzom i wójtom.


Reklama

 

Burmistrz na maksa

 

Podczas piątkowej sesji tematem zarobków zajęli się miejscy radni z Wielbarka.

 

- Nasza propozycja jest taka, aby dać burmistrzowi najwyższe stawki, jakie proponuje ustawa – przekonywał swoich kolegów i koleżanki z rady Robert Kwiatkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wielbarku. - Nasz wójt, a dziś już burmistrz, może być wzorem do naśladowania. Wiele sąsiednich samorządów patrzy z zazdrością na jego umiejętności. Doskonale ułożył pracę w urzędzie, rozwija politykę ekonomiczną. Mamy w Wielbarku stworzonych więcej miejsc pracy niż posiadamy dorosłych mieszkańców w gminie. Nikt nie może się z tym równać. Jest w końcu okazja, aby podziękować naszemu burmistrzowi za lata ciężkiej pracy. Dlatego wnioskuję o przyznanie mu maksymalnej kwoty wynagrodzenia.

 

Podczas posiedzenia komisji radni byli z tą opinią całkowicie zgodni.

 

- Pan burmistrz zasłużył na to – dodał Andrzej Kimbar. - Poza tym przez parę miesięcy nasi włodarze mieli obcięte pensje o około 2 tys. zł. Ta podwyżka przywraca status quo.

Reklama

 

Sobie wzięli sporo, ale mogli więcej

 

Radni zajęli się też swoimi dietami. Też solidnie poszybowały one w górę. Choć w tym przypadku wciąż dalekie są od maksymalnej dopuszczonej kwoty, która dla samorządu wielkości Wielbarka wynosi 2147 zł.

 

Od listopada przewodniczący rady w Wielbarku może liczyć na miesięczną dietę w wysokości 1789 zł. Jego zastępca – 1252 zł. Szefowie komisji stałych otrzymają po 984 zł, zastępcy – 930 zł, a radni bezfunkcyjni – 894 zł. Diety są nieopodatkowane, czyli te kwoty radni otrzymają do ręki.

 

W tym przypadku radni też byli jednogłośni. Radny Andrzej Kimbar przypomniał jedynie, że przewodniczący rady nie miał podwyżki od niemal 20 lat.

 

Prawie dwa razy więcej dla sołtysów

 

Radni zajęli się też dietami dla sołtysów, którzy do tej otrzymywali 268 zł. Nowa propozycja to 447 zł.

 

- Chcemy, aby ta podwyżka była znacząca, bo praca sołtysów jest naprawdę ciężka – argumentował Robert Kwiatkowski, przewodniczący rady miejskiej. - Prestiżu jest w tym coraz mniej, a wymagania i krytyka wciąż rosną.

 

- Sołtysi wkładają w swoją pracę wkładają w swoją pracę mnóstwo serca – dodali inni radni. - Są tacy, którzy swoim autem jeżdżą i robią zakupy dla innych potrzebujących mieszkańców. Angażują się we wszystkie działania sołectwa. Niestety, nie wszyscy, ale nie ma mechanizmu, aby wynagradzać tych bardziej aktywnych, a szkoda.Komentarze do artykułu

Hania

Niesety Tobiasz nie mamy na to żadnego wpływu. Adoracja jest popierana przez większość Wielbarskiego społeczeństwa. Niestety nie mamy żadnej alternatywy do wyboru. Tak jak w Polskim rządzie, Pani Olęder może by i się nadawała na Burmistrza, ale wybrała sobie złe zaplecze. W jej przypadku by nastapiło to samo co dzieje się teraz. Obstawianie stołków w urzędzie rodzinką czy znajomymi. Sytułacja w Wielbarku poprawiła się tylko przez podatki odprowadzane od większych firm znajdujących się na terenie gminy. Które niby dzisiejsi włodarze sprowadzili tu . Ikea sama przyszła i sama odejdzie. Trzeba szukać innych inwestorów. Po przez stosowanie różnych promocji czy planów. Wiem wiem takie plany istnieją, ale są staro modne i słabe. Co z koleją ?? Nasz Burmistrz naszej \'miejscowości\' Pan miastowy uważa, że kolej Wielbarkowi nie jest potrzebna. Lokalny rząd powinien się starać aby kolej była przywrócona na odcinku Szczytno- Ostrołęką. Ze względu na pobliskie lotnisko gdzie Cargo będzie funkcjonowało. Lecz elitka biega i jeździ na pokaz... Więc szybciej prawdopodobnie by chcieli zniszczyc tory dla zrobienia ścieżki rowerowej tu ( Mało im lokalnych ścieżek leśnych). Brak inwestycji w młodych. Każdy marzy o wyjechaniu z Wielbarka. Widać to po dzieciach naszych włodarzy. Czy któreś z nich wybrało rynek Wielbarski ? Śmieje się też z was tygodniku. Co jakiś czas robicie im promocję. Darmowe autoprezentacje. To jest jakoś zaplanowane ? Weźmy np. Pana Kimbara. Za co ma otrzymać podwyżkę ?! Za granie na perkusji w młodych latach ? Jaki ten Pan ma i miał wkład w naszą \'miejscowość\' ? O reszcie nawet nie wspomnę. Moim zdaniem nadają sie tylko do wspólnego adorowania. Wręczania partyjnych statułetek na sesjach Wielbarskich. Brak programów z walką z narkomanią w Wielbarku. Ludzie czas właczyć trzeźwe myślenie.

Tobiasz

to co gmina dała dochodu 100%? nie ma zadłużenia że taki podwyżki? za co? ściągnęli nowe inwestycje za miliard? czy jest jaki ś społeczny organ obywatelski który może rozwiązać takie towarzystwo wzajemnej adoracji? to my na nich łożymy

Marek

co za BEZCZELNE typy \"pan X zasłużył\", tylko urzędasie wydajesz nie swoje pieniążki bo to my podatnicy na was łożymy! podwyżka po 100%, a w mediach prdicie że \'kryzys\' że zadłuzeni. ile DŁUGU ma gmina?? wam się \'należy\' bo inflacja? bo paliwko zdrożało. prąd? a My wasi PRACODAWCY i utrzymywacze to co?

Tak z ciekawości

A Rzeczypospolita ma prezydenta?

Tyle w temacie.

A Prezydent RP około 25000 zł brutto.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama